Քաղաքական 19:28 06/10/2015
«Թյուրիմացության մեջ են նրանք, ովքեր հանրաքվեն փորձում են դիտարկել իշխանություն-ընդդիմություն հակասության համատեքստում»
«Ազգային ժողովում չկար թեկուզ մեկ ընդդիմադիր խմբակցություն, որի ներկայացուցիչներն ամբողջությամբ դեմ քվեարկեին Սահմանադրության փոփոխությունների նախագծին: Քվեարկության պատկերն ապացուցեց, որ այս հարցի շուրջ քաղաքական կոնսոլիդացիան և կոնսենսուսն այլևս իրականություն են», -այսօր Ազգային ժողովում հայտարարությունների ժամին այդ մասին հայտարարեց ԱԺ փոխնախագահ, ԱԺ Հանրապետական խմբակցության անդամ Էդուարդ Շարմազանովը:
Այն, որ Նախագծին դեմ արտահայտվողներ կլինեին, Շարմազանովի խոսքով, բնական է, նորմալ է, և ժողովուրդը կորոշի հանրաքվեի ելքը:
«Իսկ բոլոր նրանք, ովքեր հանրաքվեն փորձում են դիտարկել իշխանություն-ընդդիմություն հակասության համատեքստում, մեղմ ասած, թյուրիմացության մեջ են», -հավելեց ԱԺ փոխնախագահը:

Политика 20:41 06/10/2015
Э. Шармазанов: Нельзя рассматривать конституционную реформу в контексте противостояния властей и оппозиции Армении
Все, кто пытается рассматривать референдум по конституционной реформе в контексте противостояния властей и оппозиции Армении, сильно заблуждаются. Об этом сегодня в Национальном Собрании РА заявил вице-спикер парламента, пресс-секретарь правящей Республиканской партии Армении (РПА) Эдуард Шармазанов.
По его словам, результаты голосования в НС по проекту изменений в Конституцию РА «доказали, что вокруг этого вопроса политическая консолидация и консенсус реальны».
Э. Шармазанов также отметил закономерность того факта, что у проекта конституционных реформ есть как сторонники, так и противники. Однако, подчеркнул вице-спикер НС РА, окончательное решение вопроса остается за народом, на предстоящем референдуме.