Քաղաքական 11:41 09/10/2015
Բնական է՝ մենք կողմնակից ենք, որ սահմանադրական բարեփոխումների քարոզարաշավը երկու կողմերի՝ «այո»-ի և «ոչ»-ի ճամբարների համար լինի հավասար: Այս մասին այսօր ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ ասաց ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը:
«Կողմանակից լինելով սահմանադրության փոփոխություններին, շատ կարևոր է, որ իսկապես հանրաքվեն անցկացվի հնարավորինս ազատ, արդար և թափանցիկ, վստահության մթնոլորտում դա տեղի ունենա»,- նշեց Ա.Վարդանյանը:
Նա միաժամանակ նշեց, որ ցանկացած պարագայում կլինեն մարդիկ, որոնք կքննադատեն, կասեն, որ հանրաքվեն ազատ, արդար չի եղել, բայց ՀՅԴ-ն իր պարտքն է համարում անել ամեն ինչ, որ այդպես լինի, ինչպես նաև անընդհատ քաղաքական ղեկավարությունից պահանջել, որ հնարավորինս լավ անցկացնեն հանրաքվեն:
«Եթե այդպես չլինի մենք մեր գնահատականը կտանք»,- նշեց նա:
Քարոզարշավի ընթացքում ՀՅԴ-ն շարունակելու է հանդիպումները տարածքային կառույցներում, այս պահի դրությամբ ՀՅԴ-ին մնացել է հանդիպումներ ունենալ Տավուշում և Սյունիքում:
Ինչ վերաբերում է քարոզարշավին իրենց մասնակցությանը, ապա, Ա.Վարդանյանն ասաց. «Մենք առնվազն մեր առանձին «Այո»-ի շտաբն ենք ստեղծելու, որևէ մեկի հետ չենք միավորվելու, քանի որ ունենք մեր ամբողջական փաստարկները»:

Комментарии 13:15 09/10/2015
А.Варданян: Референдум по конституционной реформе в Армении должен быть максимально справедливым и прозрачным
Очень важно, чтобы референдум по конституционной реформе в Армении был проведен максимально свободно, справедливо и прозрачно, в атмосфере доверия. Об этом заявил сегодня на брифинге в Национальном Собрании Армении секретарь парламентской фракции АРФ «Дашнакцутюн» Агван Варданян.
По его словам, в любом случае найдутся люди, которые будут критиковать, заявлять, что референдум не был свободным и справедливым. Однако, как отметил Агван Варданян, АРФД считает своим долгом сделать все возможное для создания максимально хороших условий для проведения референдума.
В ходе агиткампании АРФД продолжит встречи с региональными структурами. При этом Агван Варданян заявил, что АРФ «Дашнакцутюн» не присоединится к лагерю «Да» в рамках агиткампании к общенациональному референдуму по конституционной реформе. «Мы не присоединимся к какой-либо силе, так как у нас свои полноценные аргументы», – сказал он.
Отметим, накануне, 8 октября, президент Армении Серж Саргсян на основании чч. 2 и 5 ст.111 Конституции РА, ч.6 ст.7 Закона РА «О референдуме» и решения Национального Собрания республики о согласии на вынесение на референдум Проекта изменений в Конституцию РА подписал указ о назначении референдума по конституционной реформе на 6 декабря 2015 года.