Ըստ Ադրբեջանի ՊՆ-ի՝ հայկական կողմը վաղը խախտելու է հրադադարի ռեժիմը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը հերթական՝ ամենօրյա հաղորդագրությունն է տարածել այն մասին, որ «հայկական կողմը տարբեր ուղղություններով խախտել է հրադադարի ռեժիմը»:
Չնայած այն հանգամանքին, որ հաղորդագրությունը տարածվել է այսօր՝ հունիսի 25-ին, դրանում նշվում է, որ Հայաստանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է հունիսի 24-ի գիշերը և հունիսի 26-ին՝ առավոտյան, այսինքն՝ վաղը:
Այս ու նմանատիպ հաղորդագրություններն ու նրանում կրկնվող արտահայտությունները մեկ անգամ ևս փաստում են, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն ամեն օր ուղղակի թուղթ է «սևացնում» ու շաբլոն հաղորդագրություններ տարածում, որում այդքան էլ կարևոր չէ, թե որ կողմն է խախտել հրադադրի ռեժիմի կանոնները կամ արդյո՞ք առհասարակ խախտվել են այդ կանոնները:

Azerbaijan’s Ministry of Defense said today in a daily press release that “the Armenian side violated the ceasefire regime towards different directions.”
Although the information is released today on June 25, it says that the ceasefire regime was violated at the night of June 24 and in the morning of June 26 – tomorrow.
Hence, similar statements and their content are evidence that the Defense Ministry of Azerbaijan is simply “spoiling” papers every day, and it does not matter which side has violated the ceasefire regime and if it has been violated.