Աշխարհում 19:00 19/12/2014
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի` դեկտեմբերի 17-ի մամուլի ասուլիսին ադրբեջանցի լրագրողին թույլ չեն տվել հարց ուղղել ՌԴ նախագահին: Այս մասին հայտնում է ադրբեջանական Qaynar.info լրատվակայքը` նշելով, որ Ադրբեջանից ասուլիսին հավատարմագրված է եղել իշխանամետ ԱՊԱ լրատվական գործակալության մոսկովյան թղթակից Ֆարիդ Աքբերովը:
Ինչպես հաղորդում է կայքը, վերջինս նստած է եղել սրահի առաջին շարքերից մեկում և անընդհատ ձեռքում թափահարել է Ադրբեջանի դրոշը, սակայն, նրան հնարավորություն չի ընձեռնվել հարց ուղղել Պուտինին:
Կայքը ենթադրում է` ԱՊԱ-ի թղթակցին հարցի հնարավորություն չեն տվել, քանի որ նրա հարցը, ամենայն հավանականությամբ, վերաբերելու էր Արցախյան թեմատիկային:
Կայքը նկատում է, որ նախորդ մամուլի ասուլիսին ևս Վլադիմիր Պուտինը չէր ցանկացել լսել Ադրբեջանը ներկայացնող լրագրողին` ասելով. «Գիտեմ, հարցնելու ես Ղարաբաղի մասին»:

Политика 17:44 19/12/2014
Во время пресс-конференции президента РФ Владимира Путина 17 декабря журналисту, представляющему Азербайджан, не позволили задать вопрос. Об этом сообщает азербайджанский информационный сайт «Qaynar.info», подчеркивая, что из Азербайджана на конференции был аккредитован московский корреспондент информационного агентства «АПА» Фарид Акперов.
Как отмечено в материале, он сидел в первых рядах и все время махал азербайджанским флагом, однако ему так и не дали слово. Сайт предполагает, что корреспонденту АПА не дали возможность задать вопрос, так как он скорее всего коснулся бы карабахской тематики.
Сайт отмечает, что во время предыдущей пресс-конференции Владимир Путин также не захотел отвечать на вопрос представителя азербайджанкой прессы, ответив: «Знаю, спросите про Карабах».