Հասարակություն 10:21 03/03/2015
ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում հակառակորդի կողմից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1995թ. ծնված Արսեն Աբրեստի Կարապետյանը: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակացությունը հայտնում Ա. Կարապետյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, մարտի 2-ին և լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետերից ու ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ձեռնարկել են համապատասխան միջոցառումներ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու ուղղությամբ և շարունակում են շփման գծի ողջ երկայնքով վերահսկել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը:

Общество 10:42 03/03/2015
На боевой позиции одной из воинских частей Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР), расположенной в восточном направлении линии соприкосновения с ВС Азербайджана, смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Арсен Карапетян, 1995 г.р.. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Министерство обороны НКР разделяет боль тяжелой утраты и выражает свою поддержку семье, родным и сослуживцам А.Карапетяна.
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил 2 марта и в ночь на 3 марта, согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, было зафиксировано порядка 200 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия.
За указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия разного калибра, а также из 60-мм минометов, гранатометов РПГ-7 произвели в направлении армянских позиций свыше 3000 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР предприняли соответствующие меры для подавления активности противника и продолжают контролировать оперативно-тактическую обстановку по всему периметру линии соприкосновения.