Օրվա մամուլ 09:37 01/10/2014
«Չորրորդ իշխանության» տեղեկություններով՝ արդեն տևական ժամանակ է, ինչ ոսկու շուկայի սեփականատեր Վաղարշ Աբրահամյանը նոր օրենքներ է սահմանել:
Շրջանառվող տեղեկությունների համաձայն, վերջինս արգելել է ոսկու գործ անողներին բանկերից ոսկու սալիկ գնել: Նա հայտարարել է, թե ինքն է բերում ոսկին, և աշխատողները պետք է իրենից գնեն ոսկին՝ հենց իր սահմանած գնով:
«Եվ եթե մինչ այդ ոսկու առևտրով զբաղվողները կարողանում էին բանկերից մատչելի գնով ոսկի առնել և այն վերածել զարդի, ապա այսօր ոսկու շուկայում չկանգնողները ստիպված են Վաղարշից ավելի թանկ գնով ձեռք բերել սալիկները: Հրամանին չենթարկվելու դեպքում՝ Վաղարշը սպառնացել է, որ կխզի պայմանագրերը շուկայի աշխատակիցների հետ և նրանց ձեռքից պարզապես կվերցնի սեղանիկները»,-հավելել է թերթը:

Пресса дня 11:29 01/10/2014
Газета «Чоррорд ишханутюн» пишет со ссылкой на свои источники, что уже длительное время, как владелец ереванского рынка золота Вагарш Абраамян установил для своих работников новые правила.
Согласно муссируемым сведениям, он запретил занятым в сфере торговли золотом лицам покупать золотые слитки в банках. Он заявил, что сам поставляет золото и торговцы должны покупать золото именно у него по установленным им ценам.
«Если до этого продавцы золота могли по доступным ценам покупать для ювелирных изделий золото из банков, то сегодня они вынуждены покупать золотые слитки у Вагарша по более высоким ценам. В случае неподчинения, владелец рынка золота угрожал своим работникам расторжением договоров и лишением места на рынке», - отмечает газета.