Օրվա մամուլ 09:34 23/10/2014
Ազգային ժողովի պատգամավորներն արդեն լրացրել են 2013 թվականի գույքի և եկամուտների իրենց հայտարարագրերը։ Ըստ նրանց լրացրած տվյալների` Ազգային ժողովում կան թվով 19` դոլարային միլիոնատեր պատգամավորներ։ Այս մասին գրել է «168 Ժամ»-ը:
«Նրանցից 9-ը ՀՀԿ խմբակցության անդամներ են, 9-ը` ԲՀԿ, և միայն մեկը` անկուսակցական (Արայիկ Գրիգորյանը)։ 2013 թվականի վերջի դրությամբ ՀՀ Ազգային ժողովի բոլոր պատգամավորները միասին ունեցել են (հայտարարագրել են) 49.1 միլիարդ դրամ, 80.7 միլիոն դոլար և 27.1 միլիոն եվրո։ Այս ամենը դոլարային արտահայտությամբ կազմում է 235.1 միլիոն դոլար։ 2013 թվականի վերջին այդ գումարը կազմել է 172.7 միլիոն դոլար։ Այսինքն, ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավորների դրամական միջոցների ծավալը տարվա ընթացքում աճել է 62.4 միլիոն դոլարով կամ 40%-ով։
Ամենահարուստ խմբակցությունը ԲՀԿ-ն է, որին բաժին է ընկնում 163.6 միլիոն դոլար, իսկ ԱԺ ամենահարուստ պատգամավորը` նույն խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը, ում հայտարարագրած միջոցները կազմում են 134.2 միլիոն դոլար»,-գրել է թերթը:

Пресса дня 10:54 23/10/2014
Газета «168 часов» сообщает, что депутаты парламента Армении уже представили свои декларации за 2013 год, согласно которым в Национальном Собрании есть 19 долларовых миллионеров.
Девять из них – представители фракции правящей Республиканской партии, девять – члены фракции «Процветающая Армения» и лишь один миллионер беспартийный. Это Араик Григорян.
По состоянию на конец 2013 года все депутаты парламента имели (задекларировали) 49.1 млрд. драмов, $80.7 млн. и 27.1 млн. евро. В долларовом эквиваленте - $235.1 млн.
Газета также отмечает, что самой богатой фракцией является «Процветающая Армения», а самым богатым депутатом – Гагик Царукян. Он задекларировал $134.2 млн.