Հասարակություն 11:22 18/10/2010
Համացանցում հայտնվել է հերթական տեսանյութը, որտեղ երևում է` ինչպես է ուսուցչուհին, բառի բուն իմաստով, ծեծում երեխաներին` ձեռքով հարվածելով աշակերտների գլխին, դեմքին ու մեջքին: Տեսանյութից պարզ երևում է, որ ուսուցչուհին բարկացած է ու նյարդային:
Կրթության, գիտության նախարարության հանրակրթության վարչության պետ Նարինե Հովհաննիսյանը Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ «այս նոր դեպքի մասին տեղյակ չէ» և վստահեցրեց, որ տեսանյութը դիտելուն պես հստակ քայլեր կձեռնարկեն:
Հիշեցնենք, որ նմանատիպ մի դեպք էլ արձանագրվել էր Երևանի Պուշկինի անվան դպրոցում, երբ պատմության ուսուցիչը հարվածել էր ու անվայել խոսքեր ասել աշակերտներից մեկին: Համացանցում հայտնված տեսանյութից հետո ուսուցիչը ինքնակամ հրաժարական տվեց:

Общество 11:44 18/10/2010
В сети вновь появился очередной скандальный ролик с изображением учительницы, избивающей ученика. Ученик получает удары в лицо, в голову и по спине. Из ролика явно видно, что учительница доведена до крайнего бешенства.
Начальник управления общего образования министерства образования и науки Армении Нарине Ованнисян сообщила корреспонденту Panorama.am, что пока ей пока неизвестно о новом инциденте, и обещала предпринять конкретные шаги после ознакомления с роликом.
Напомним, что подобный скандал разразился буквально на днях в школе имени Пушкина Еревана, в результате чего учитель подал в отставку.