Հասարակություն 15:00 25/04/2012
Հակառակորդը շուրջ 45 րոպե կրակել է Դովեղ գյուղի տների ուղղությամբ. Տարհանվել են մանկապարտեզն ու դպրոցը
Այսօր առավոտյան ժամը 11:15-ի սահմաններում Տավուշի մարզի Դովեղ գյուղում հակառակորդը շուրջ 45 րոպե կրակահերթ է բացել գյուղի տների ուղղությամբ: Գյուղի մանկապարտեզն ու դպրոցը տարհանվել են, վիրավորներ չկան: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց Դովեղ գյուղի գյուղապետ Սամվել Գորգինյանը:
«Կրակահերթի հետևանքով բնակիչ Արսեն Մեհրաբյանի բեռնատար մեքենան է վնասվել, որը կայանված է եղել իրենց տան բակում: Բացի այդ, վնասվել են մի քանի գյուղացիների տներ տանիքներ ու տների պատերը», -հավելեց գյուղապետը և նշեց, որ դեռ չեն հասցրել հաշվարկել ստացված վնասը:
Նա փոխանցեց նաև, որ իր հսկողությամբ անմիջապես տարհանվել են գյուղի դպրոցն ու մանկապարտեզը: «Նման դեպք հրադադարից հետո չի եղել, ճիշտ է լսել ենք դիրքային կրակոցներ, բայց որ գյուղի որոշ տարածքներ այսպես կրակահերթի ենթարկվեին, չէր եղել նման բան», -փոխանցեց գյուղապետը` տեղեկացնելով, որ համապատասխան պատկան կառույցներին այդ մասին արդեն իսկ տեղյակ պահվել է և այժմ գյուղում իրավիճակը հանգիստ է, խաղաղ:

Общество 15:45 25/04/2012
Сегодня утром, в районе 11:15, вооруженные силы Азербайджана на протяжении 45 минут подвергли обстрелу дома села Довег Тавушской области. Эвакуированы детский сад и школа, раненых нет. Об этом Panorama.am сообщил сельский староста Самвел Горгинян.
«В результате обстрела поврежден грузовой автомобиль жителя села Арсена Меграбяна. Кроме того, повреждены крыши и стены некоторых домов»,– добавил староста, отметив, что пока они не успели подсчитать сумму нанесенного ущерба.
«После установления режима прекращения огня такого случая не было. Правда, слышались выстрелы с постов, но село не подвергалось обстрелу»,– сообщил Самвел Горгинян, подчеркнув, что соответствующие структуры оповещены об этом и сейчас ситуация в селе спокойная и мирная.