Հասարակություն 16:35 26/10/2012
Հոկտեմբերի 22-ին, Սիրիական ավիաուղիների Երևան-Հալեպ թռիչքով Սիրիա է տեղափոխվել մոտ երկու տոննա մարդասիրական օգնություն՝ այդ թվում առաջին անհրաժեշտության դեղորայք և ըստ նախնական ծրագրի` կորդեգրվի հումանիտար բեռը փոխադրելու այս ճանապարհը՝ չբացառելով նաև չարթերային բեռնատար թռիչքները։ Այս մասին տարածված հաղորդագրության մեջ նշում է «Օգնիր եղբորդ» նախաձեռնող խումբը:
««Օգնիր եղբորդ» նախաձեռնության կողմից ծրագրեր են իրականացվելու նաև Հայաստանում և Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում հաստատված սիրիահայերին աջակցություն ցուցաբերելու ուղղությամբ:
ԼՂՀ Քաշաթաղի շրջանում արդեն հաստատված 20 սիրիահայ ընտանիքների բնակարանաշինական կարիքները հոգալու նպատակով նախաձեռնությունը 5մլն դրամի փոխանցում է կատարել «Քաշաթաղ» հիմնադրամին։
Առաջիկա օրերին պարենային աջակցություն կցուցաբերվի Հայաստանում հաստատված կարիքավոր սիրիահայ ընտանիքների։
«Օգնիր եղբորդ» նախաձեռնող խումբն իր երախտագիտությունն է հայտնում բոլոր անհատներին, գործարարներին, քաղաքական և բարեսիրական կազմակերպություններին, որոնք շարունակում են իրենց շատ կարևոր ներդրումը բերել սիրիահայ մեր հայրենակիցների աջակցությանը»,- մասնավորապես ասվծա է հաղորդագրության մեջ:

Общество 17:40 26/10/2012
Инициатива «Помоги брату» предоставила 5 млн. драмов на нужды семей сирийских армян, обосновавшихся в НКР
22 октября рейсом Ереван-Алеппо сирийских авиалиний в Сирию было направлено 2 тонны гуманитарного груза, в том числе лекарственные средства первой необходимости. Об этом говорится в сообщении, распространенном гражданской инициативой АРФ «Дашнакцутюн» «Помоги брату».
Согласно информации, по предварительным планам, этот путь доставки гуманитарного груза будет использоваться и в дальнейшем. Не исключаются также чартерные авиаперевозки грузов.
«Инициатива „Помоги брату” будет осуществлять также программы по оказанию поддержки сирийским армянам, обосновавшимся в Армении и НКР.
Для оказания содействия 20 семьям сирийских армян, переехавшим жить в Кашатагский район НКР, в вопросах жилищного строительства инициатива перевела на счет фонда „Кашатаг” 5 млн. драмов.
В ближайшие дни будет оказана продовольственная помощь нуждающимся семьям сирийских армян, обосновавшимся в Армении.
Инициатива „Помоги брату” выражает благодарность всем частным лицам, предпринимателям, политическим и благотворительным организациям, продолжающим вносить весомый вклад в дело помощи нашим соотечественникам из Сирии», – говорится в сообщении.