Մարզերում և Երևանում հոսանքազրկումներ կլինեն
Ապրիլի 17-ին` պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով հանրապետության տարածքում հոսանքազրկումներ կլինեն, տեղեկացնում է «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ն : Կհոսանքազրկվեն`
Երևան քաղաքի`
«Հարավ» մասնաճյուղ`
10:30-13:30 Նալբանդյան փ. 13, 15 շենքերը, Պուշկինի փ. 2 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները,
14:00-16:30 Կորյունի փ. 5, Կորյունի նրբ. 4, 6, 6/1 սեփական տները,
11:00-13:00 Դիմիտրով 1փ. 155-171 սեփական տները; 3-րդ և 4-րդ նրբանցքները,
12:00-16:00 Նոր Խարբերդ 7-14 փողոցները,
«Հյուսիս» մասնաճյուղ`
10:30-13:30 Նորք թաղամասի 1, 5, 11 փողոցները, Նորքի 2-րդ, 5-րդ փողոցների 1-ին, 2-րդ նրբանցքները, Ս. Խանզադյան փողողցը, Ա.Արմենակյան փողոցը, հարակից տարածքների սեփական տները, Նորքի Այգիներ 202 շենքը, թիվ 121 մանկապարտեզը, հարակից տարածքների հանրային բաժանորդները,
10:00-16:00 Նորք թաղամասի 1, 4, 5, 11 փողոցները, Նորքի 2-րդ փող. 1-ին նրբ., Նորք թաղամասի 1-28; 30; 38-40; 1/4; 30/3; 42/1; 44/1; 54-84 սեփական տները, Նորք Մարաշ թաղամասը, Սերո Խանզադյան, Ա.Արմենակյան փողոցների և նրբանցքների սեփական տները, հարակից տարածքի հանրային բաժանորդները,
14:00-17:00 Նորք Մարաշ թաղամասը, Նորք թաղամասը, Նորք թաղամասի 1, 4, 5, 11 փողոցները, Նորքի 2-րդ փողոցի 1-ին նրբանցքը, Սերո Խանզադյան փողոցը, Սերո Խանզադյան 2-րդ նրբանցքը, Ա.Արմենակյան փողոցը, Գյուրջյան փողոցի հարակից տարածքի սեփական տները, “Էլեկտրոն՚պանսիոնատ”-ը, թիվ 53, 55 նախա-դպրոցական հիմնարկները և հարակից տարածքների հանրային բաժանորդները,
11:00-16:00 Ադոնցի փ. 1 շենքը և կից հանրային բաժանորդները,
«Արևմուտք» մասնաճյուղ`
10:00-17:00 Դավիթաշեն 4-րդ փաղ. 27, 28, 32, 33, 50, 51 շենքերը, ՀԱ Ա-2 թաղամասի 10/1, 10/2, 10/3, 236, 237, 238 շենքերը, Ս.Տարունցի փ. 1, 1/1, 3, 3/2, 5 շենքերը, Ներքին Շենգավիթ 11փ. 37Ա, 37Բ շենքերը, Ներքին Շենգավիթ 1, 3, 5, 6, 12, 412 փողոցները,
Արմավիրի մարզի`
10:00-15:00 Ակնալիճ գյուղը,
11:00-17:00 Արշալույս գյուղը,
Արարատի մարզի`
10:00-14:00 Արարատ քաղաքի Խանջյան փողոցը մասնակի,
10:00-15:00 Ոսկետափ գյուղը մասնակի,
10:00-16:00 Սիփանիկ գյուղը, Սևան Հրազդան, Ջրառ-ի ենթասպառիչները,
10:30-14:00 Սուրենավան գյուղը, Սուրենավան գյուղի “Աբիտ” ՍՊ ընկերությունը, Արարատ գյուղի “Արարատ կաթ” ՍՊ ընկերությունը, “Խոստիկյան Վաչիկ”, “Սեփականատեր Կարեն Խոստեղյան” և Արմաշ գյուղի “Արմաշի լճեր” ՓԲ ընկերության հանրային բաժանորդները, Զին.մաս թիվ 2392-ի թիվ 11, 12, 13, 14 զորամասերը,
10:30-16:00 Արտաշատ քաղաքի Թումանյան փ. 31, 33, Շահումյան փ. 5, 7 շենքերը,
Վայոց Ձորի մարզի`
10:00-16:00 Վայք քաղաքի Շահումյան փ. 95, 97, 104 շենքերը, Կարմրաշեն, Հեր-Հեր գյուղերը,
11:00-16:00 Շատին գյուղը մասնակի, Աղավնաձոր և Ագարակաձոր գյուղերը մասնակի,
Կոտայքի մարզի`
11:00-13:00 Մրգաշեն գյուղը, “ԱրմենՏել” և “Օրանժ-Արմենիա” բջջային օպերատորների կայանները, “Քոնսարք” ընկերությունը և հարակից հանրային բաժանորդները,
11:00-17:00 Եղվարդ քաղաքը, Զորավան, Արագյուղ, Սարալանջ, Բուժական գյուղերը և հարակից տարածքները,
12:00-16:00 Եղվարդ քաղաքի Անտառտնտեսություն թաղամասը, “Արարատճանշին”, “ՀայՆերուդ” ընկերությունները և հարակից հանրային բաժանորդները,
Տավուշի մարզի`
11:30-14:00 Ջուջևան, Բաղանիս, Ոսկևան, Կոթի, Բարեկամավան, Ոսկեպար գյուղերը, Նոյեմբերյան քաղաքի “Օրանժ-Արմենիա”, “ՎիվաՍել ՄՏՍ”, “ԱրմենՏել” բջջային կայանները, գազի լցակայանը, Ոսկեպարի ՀԷԿ-ը,
Լոռու մարզի`
10:30-16:00 Դարբաս գյուղը մասնակի,
Սյունիքի մարզի`
10:30-12:30 Սիսիան քաղաքի Իսրայելյան, Շահումյան, Ա.Մանուկյան, Ադոնցի, Աբովյան, Լալայան, Արցախի, Որոտան, Շիրվանզադե, Գրիգոր Լուսավորիչ, Մաքսիմ Գորկի, Նար-Դոսի, Խանջյան, Իսրայել Օրու փողոցները,
10:00-14:00 Լեհվազ գյուղը,
11:00-17:00 Հարթաշեն գյուղը: