Հասարակություն 11:25 19/04/2014
Հալեպում և մոտակա շրջաններում վերջին երկու շաբաթում նոր թափ են ստացել կառավարական բանակի և զինյալ ընդդիմադիրների միջև բախումները: Հալեպի հայկական թաղամասերում թեև ծանր դեպքեր չեն արձանագրվել, սակայն անդադար լսվում են շրջակայքի ռմբակոծության ձայները: Այս մասին հայտնում է Perio News-ի ֆեյսբուքյան էջը:
Բախումների հետևանքով կան վիրավորներ և զոհեր: Նրանց թվում կա մեկ հալեպահայ: Ապրիլի 17-ին Հալեպի Լերամուն շրջանում զինված բախումների ժամանակ գլխին արձակված կրակոցի հետևանքով վիրավորվել է Սիրիայի բանակի զինծառայող, 1992 թվականին ծնված Բաղդիկ Քեշիշյանը: Ապրիլի 18-ին հիվանդանոցում նա կնքել է իր մահկանացուն:
Հիշեցնենք, որ անցած շաբաթ տեղի ունեցած բախումների ժամանակ տասնյակներով հրթիռներ և արկեր են արձակվել Հալեպի զանազան շրջանների և հատկապես հայաշատ Նոր Գյուղ շրջանի վրա՝ հասցնելով մարդկային և նյութական մեծ վնասներ: Զոհվել էր 2 և վիրավորվել 6 հայ:
Իսկ ապրիլի 16-ի վաղ առավոտյան Հալեպի Ալ-Նիլ թաղամասի հրթիռակոծման հետևանքով զոհվել է սիրիական բանակի զինծառայող, 1995թ․ ծնված Գրիգոր Աշնագըլյանը։

Общество 11:59 19/04/2014
За последние две недели столкновения между правительственной армией и представителями оппозиции в Алеппо и прилегающих районах возобновились с новой силой. В армянонаселенных районах города постоянно слышны звуки обстрела. Об этом сообщается на странице Perio News в Facebook.
Сообщается о раненых и жертвах, среди которых – армянин, военнослужащий сирийской армии Бахдик Кешишян, 1992 г.р., который погиб 18 апреля в районе Лерамун в результате ранения в голову.
Напомним, в ходе столкновений, произошедших в течение минувшей недели в Алеппо, в частности армянонаселенных районах города, были выпущены десятки снарядов и ракет. Был причинен значительный ущерб движимому и недвижимому имуществу граждан. Жертвами военных действий стали двое армян, еще шестеро были ранены.Утром 16 апреля в ходе военных действий в Алеппо погиб военнослужащий сирийской армии, армянин Григор Ашнаглян, 1995 г.р.