Հասարակություն 11:25 19/04/2014
Հալեպում և մոտակա շրջաններում վերջին երկու շաբաթում նոր թափ են ստացել կառավարական բանակի և զինյալ ընդդիմադիրների միջև բախումները: Հալեպի հայկական թաղամասերում թեև ծանր դեպքեր չեն արձանագրվել, սակայն անդադար լսվում են շրջակայքի ռմբակոծության ձայները: Այս մասին հայտնում է Perio News-ի ֆեյսբուքյան էջը:
Բախումների հետևանքով կան վիրավորներ և զոհեր: Նրանց թվում կա մեկ հալեպահայ: Ապրիլի 17-ին Հալեպի Լերամուն շրջանում զինված բախումների ժամանակ գլխին արձակված կրակոցի հետևանքով վիրավորվել է Սիրիայի բանակի զինծառայող, 1992 թվականին ծնված Բաղդիկ Քեշիշյանը: Ապրիլի 18-ին հիվանդանոցում նա կնքել է իր մահկանացուն:
Հիշեցնենք, որ անցած շաբաթ տեղի ունեցած բախումների ժամանակ տասնյակներով հրթիռներ և արկեր են արձակվել Հալեպի զանազան շրջանների և հատկապես հայաշատ Նոր Գյուղ շրջանի վրա՝ հասցնելով մարդկային և նյութական մեծ վնասներ: Զոհվել էր 2 և վիրավորվել 6 հայ:
Իսկ ապրիլի 16-ի վաղ առավոտյան Հալեպի Ալ-Նիլ թաղամասի հրթիռակոծման հետևանքով զոհվել է սիրիական բանակի զինծառայող, 1995թ․ ծնված Գրիգոր Աշնագըլյանը։

Society 14:04 19/04/2014
There has been intense fighting between the Syrian army and rebel forces in Syria’s Aleppo and neighboring districts over the past two weeks. Gunfire is constantly heard in Armenian-populated districts of Aleppo, according to the Facebook page of Perio News.
There are reports of casualties. It is reported that on April 18, soldier of Syrian army, ethnic Armenian Baghdik Keshishian, 22, died in Leramun district of Aleppo after receiving a head injury in fighting.
Aleppo’s Armenian populated districts came under rocket attacks during the past week. On April 16, soldier of Syrian army, ethnic Armenian Gogo Ashnaglian was killed in Ramusie district of Aleppo.