Հասարակություն 11:40 23/04/2014
Երևանի քաղաքապետի 2014 թվականին «Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված միջոցառում կազմակերպելու մասին» որոշման համաձայն` 2014թ. ապրիլի 24-ին Հայոց Մեծ եղեռնի զոհերի հիշատակի օրվա կապակցությամբ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր այցելողները «Հրազդան» մարզադաշտին հարող տարածքից ժամը 08.30-ից մինչև 22.00-ն անվճար կփոխադրվեն հետևյալ երթուղիներով.
• թ.1 երթուղի - «Հրազդան» մարզադաշտ - Աթենքի փողոց - Հաղթանակի կամուրջ, Արգիշտիի, Գրիգոր Լուսավորչի, Ագաթանգեղոսի փողոցներ - մետրոպոլիտենի «Զորավար Անդրանիկ» կայարան, Խանջյան, Մոսկովյան, Աբովյան փողոցներ, մետրոպոլիտենի «Երիտասարդական» կայարան:
• Հետադարձը` Աբովյան,Կորյունի, Նալբանդյան, Խանջյան, Ագաթանգեղոսի - Գր. Լուսավորչի - Արգիշտիի փողոցներ - Հաղթանակի կամուրջ - Աթենքի փող. - «Հրազդան» մարզադաշտ,
• թ.2 երթուղի - «Հրազդան» մարզադաշտ-Ծիծեռնակաբերդի խճուղի, Լենինգրադյան, Կիևյան փողոցներ, մետրոյի «Բարեկամություն» կայարան:

Общество 11:53 23/04/2014
Посетители мемориального комплекса «Цицернакаберд» смогут бесплатно пользоваться общественным транспортом
Решением мэрии Еревана «Об организации мероприятия в память жертв Геноцида армян», 24 апреля 2014 г. в связи с Днем памяти жертв Геноцида армян с 08:30 до 22:00 посетители мемориального комплекса «Цицернакаберд» будут перевозиться с территории, прилегающей к стадиону «Раздан», по следующим маршрутам:
№1 – стадион «Раздан» — ул. Афинская – мост Победы — ул. Аргишти – ул. Гр. Просветителя – ул. Агатангелоса – станция метро «Зоравар Андраник» –ул. Ханджяна – ул. Московян – ул. Абовян – станция метро «Еритасардакан»
Обратный путь: ул. Абовяна – ул. Корюна – ул.Налбандяна – ул. Ханджяна –ул.Агатангелоса – ул. Г. Просветителя – ул. Аргишти – мост Победы— ул. Афинская – стадион «Раздан».
№2 – стадион «Раздан» — Цицернакабердское шоссе – ул. Ленинградян – ул. Киевян – станция метро «Дружба».