Հասարակություն 19:23 30/07/2014
2014 թվականի հուլիսի 24-ի ՀՀ կառավարության որոշմամբ «Հայաստանի Հանրապետության վետերանների միավորում» կազմակերպությունում հաշվառված վետերաններին հասցեական սոցիալական աջակցություն ցուցաբերելու, վետերանների ներգրավմամբ և նրանց սոցիալական ներառմանը նպաստող միջոցառումներ կազմակերպելու նպատակով հատկացրել է 5 մլն դրամ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության պաշտոնական կայքից, որում նշված է, որ ՀՀ կառավարությունը հետևողական քայլեր է իրականացնում 2014 թվականի ծրագրով ամրագրված` Հայրենական մեծ պատերազմի վետերանների համար աջակցության նոր ծրագրեր իրագործելու ուղղությամբ:
Աղբյուրից տեղեկանում ենք, որ նույն օրը մեկ այլ որոշմամբ ՀՀ կառավարությունը 6 մլն դրամ է հատկացրել վետերանների նախընտրած առողջարաններում նրանց հանգիստը կազմակերպելու նպատակով ուղեգրեր տրամադրելու համար: Իսկ մեկ շաբաթ առաջ ՀՀ կառավարության որոշմամբ 10-50 տոկոսով բարձրացվել են հաշմանդամ զինծառայողներին, այդ թվում Հայրենական մեծ պատերազմի հաշմանդամներին և զոհված զինծառայողների ընտանիքներին տրվող պարգևավճարի չափերը:

Общество 20:13 30/07/2014
Правительство Армении выделило средства на оказание поддержки ветеранам и семьям погибших военнослужащих
Решением правительства Армении от 24 июля выделено 5 млн. драмов комитету ветеранов труда общественной организации «Союз ветеранов РА» с целью оказания ветеранам адресной социальной помощи и еще 6 млн драмов – с целью предоставления им льготных путевок для санаторного лечения.
Как отмечает пресс-служба министерства труда и по социальным вопросам РА, правительство реализовывает последовательные шаги для реализации предусмотренных программой 2014г. новых проектов содействия ветеранам.
Другим решением кабмина неделей ранее на 10-50% были повышены пособия военнослужащим-инвалидам, имеющим инвалидность ветеранам Великой Отечественной войны и семьям погибших военнослужащих.