Հասարակություն 15:51 20/08/2014
Աշխատանքային գործունեության ընթացքում հաշմանդամություն ձեռք բերած օդաչուներն այսօր կրկին կառավարության շենքի դիմաց էին: Նրանք պահանջում էին վերականգնել իրենց տրվող փոխհատուցումը, որը վերացվել է օրենքի փոփոխությունների հետևանքով:
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հանձնարարությամբ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանն ընդունել է «Հաշմանդամ օդաչուներ» ՀԿ-ի անդամներին:
Այս տեղեկությունը հաստատեց կառավարության վերլուծական տեղեկատվական կենտրոնի տնօրեն Տիգրան Աբրահամյանը:
Panorama.am-ին նա հայտնեց, որ հանդիպման ընթացքում նախկին օդաչուները բարձրաձայնել են իրենց խնդիրների մասին, քննարկվել են դրանց լուծում տալու ուղիները:
Տ. Աբրահամյանի խոսքով, հանդիպման ժամանակ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում ևս նման հանդիպում անցկացնել:

Общество 17:09 20/08/2014
Сегодня летчики, имеющие инвалидность вследствие осуществления ими служебной деятельности, провели акцию напротив здания правительства Армении в Ереване. Протестующие требовали восстановить выплату им компенсаций, которых они лишились в результате законодательных изменений.
По поручению премьер-министра РА Овика Абраамяна министр-руководитель Аппарата правительства Давид Арутюнян принял членов общественной организации «Летчики-инвалиды».
Данную информацию Panorama.am подтвердил директор информационно-аналитического центра Аппарата правительства РА Тигран Абрамян, сообщив также, что в ходе встречи бывшие летчики озвучили волнующие их проблемы, обсуждались пути решения этих вопросов.
По словам Т. Абрамяна, была достигнута также договоренность провести в ближайшем будущем еще одну такую встречу.