Հասարակություն 16:39 01/09/2014
Սեպտեմբերի 1-ին հյուսիսային և արևելյան շրջաններում, 5-ին հյուսիսային շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23մ/վրկ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ: 2-4-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Այս մասին հայտնում է ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունը:
Քամին` հարավ-արևելյան 5-10մ/վրկ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը 3-ին կբարձրանա 2-4, արևելյան շրջաններում` 5-6 աստիճանով:
Երևանում` սեպտեմբերի 1-ին երեկոյան ժամերին հնարավոր է ամպրոպ, կա կարճատև անձրևի փոքր հավանականություն: Ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում` 15-20մ/վրկ արագությամբ: Սեպտեմբերի 2-5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Общество 17:00 01/09/2014
Сегодня, 1 сентября, в северных и восточных областях Армении, а 5 сентября в северных районах республики ожидаются кратковременные дожди и грозы, в отдельных местностях возможен град. Во время гроз прогнозируется усиление ветра до 18-23 м/с. Об этом сообщает Государственная служба по гидрометеорологии и мониторингу МЧС Армении.
В период со 2 по 4 сентября в Армении ожидается погода без осадков. Ветер юго-западный до 5-10 м/с. Температура воздуха 3 сентября повысится на 2-4 градуса, а в восточных районах республики – на 5-6 градусов.
В Ереване 1 сентября в вечернее время суток возможны грозы, есть небольшая вероятность кратковременных дождей. Возможно усиление ветра до 15-20 м/с. А 2-5 сентября ожидается погода без осадков.