Հասարակություն 15:57 23/09/2014
Ստրասբուրգում` Եվրոպայի խորհրդի կենտրոնակայանում, նախօրեին ԵԽ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցչությունը կազմակերպել էր ընդունելություն` Հայաստանի Անկախության 23-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Ընդունելությանը ողջույնի խոսքով հանդես է եկելԵվրոպայի խորհրդում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ, դեսպան Արմեն Պապիկյանը: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Ողջունելով հյուրերին՝ դեսպան Պապիկյանն իր խոսքում ընդգծել է, որ արդեն 23 տարի է, ինչ Հայաստանի Հանրապետությունն ընթանում է ժողովրդավարության կառուցման անդառնալի ուղիով և այդ ճանապարհին կարևոր է նաև Եվրոպայի խորհրդի օժանդակությունը:
Խոսելով ՀՀ անկախության տարիների ձեռքբերումներից՝ ՀՀ մշտական ներկայացուցիչը նշել է, որ Հայաստանը դինամիկ զարգացող ժողովրդավարությամբ պետություն է՝ հիմնված ԵԽ արժեքների և սկզբունքների վրա: Մարդու իրավունքները, օրենքի իշխանությունը, ժողովրդավարությունը Հայաստանում զուտ կարգախոսներ չեն այլ` պետության զարգացման մարտավարության անքակտելի բաղադրիչներ:
Ընդունելությանը ներկա են եղել Եվրոպայի խորհրդի բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, դիվանագետներ, Ստրասբուրգի տեղական ինքնակառավարման մարմինների, հասարակական կազմակերպությունների և հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:

Общество 17:08 23/09/2014
Постоянное представительство Армении в Совете Европы накануне организовало прием в штаб-квартире Совета Европы в Страсбурге в связи с 23-летием независимости Армении. На приеме с приветственным словом выступил постоянный представитель Армении в СЕ, посол Армен Папикян. Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении.
Приветствуя гостей, посол Папикян подчеркнул, что уже 23 года, как Армения идет по необратимому пути построения демократии и на этом пути важно также содействие Совета Европы.
Обратившись к достижениям за годы обретения независимости, Армен Папикян отметил, что Армения – государство с динамично развивающейся демократией, опирающееся на ценностях и принципах Совета Европы. Права человека, верховенство закона, демократия не просто лозунги в Армении, но и неотъемлемые компоненты тактики развития государства.
На приеме присутствовали высокопоставленные чиновники Совета Европы, дипломаты, представители органов местного самоуправления, общественных организаций и армянской общины Страсбурга.