Հասարակություն 15:17 18/12/2014
Կառավարության այսօրվա նիստից հետո վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը սկսել է անակնկալ այցելություններ կատարել մայրաքաղաքի խանութներ` տեղում ապրանքների գներին ծանոթանալու համար:
Վարչապետի մամուլի խոսնակ Գոհար Պողոսյանը իր ֆեյբուքյան էջում հրապարակել է այդ լուսանկարները, որոնց երևում է, թե ինչպես է վարչապետը շրջում խանութներում, ինչպես նաև ծանոթանում է փոխանակման կետերում դրամի փոխարժեքին:
Հիշեցնենք, որ գործադիրի այսօրվա նիստում Հ.Աբրահամյանը ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Շաբոյանին հանձնարարեց մանրամասն ուսումնասիրել լայն սպառման ապրանքների առևտուրը և դրանց վերաբերյալ ամենօրյա կտրվածքով իրեն տեղեկատվություն ներկայացնել:
«Հորդորում եմ Ձեզ ամենայն խստությամբ հետևել այս չարաշահումներին: Կառավարությունը անհիմն թանկացումները չի հանդուրժելու»,- ասել է Հ.Աբրահամյանը:

Society 16:00 18/12/2014
After today’s cabinet meeting, Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan paid surprise visits to a number of supermarkets in Yerevan to monitor the prices on the spot.
Hovik Abrahamyan’s spokesperson Gohar Poghosyan posted the respective photos on her Facebook page. They show the PM touring stores and watching currency exchange rates.
At the cabinet meeting, Hovik Abrahamyan instructed head of the State Commission for the Protection of Economic Competition Artak Shaboyan to monitor the situation on the consumer market and brief him on the results every day. “The government will not tolerate unfounded price hikes,” he said.