Հասարակություն 18:18 18/12/2014
ՊՆ վարչական համալիրում այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի ամփոփիչ նիստը` հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ:
ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը իր բացման խոսքում նշել է, որ գերիների հայրենադարձման առումով 2014թ. եղել է լարված աշխատանքային տարի: Նախարարը փաստել է, որ Հայաստանի Հանրապետությունը մշտապես ակտիվ ու նախաձեռնող է գերիներին հայրենադարձելու և անհայտ կորածների ընտանիքներին օգնություն ցուցաբերելու հարցում:
Հանդիպման ընթացքում հանձնաժողովի անդամները ներկայացրել են 2014թ. ընթացքում իրականացված միջոցառումներն ու ծրագրերը, հանդես եկել առաջարկություններով: Նախանշվել են նաև 2015 թվականի աշխատանքային հիմնական ուղղությունները: Սեյրան Օհանյանը ամփոփել է կատարված աշխատանքները և հանձնաժողովի անդամներին մի շարք հանձնարարականներ է տվել` հետագա աշխատանքներն առավել արդյունավետ և պատշաճ իրականացնելու համար:
Նիստի ավարտին պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանձնաժողովի մի շարք անդամների ակտիվ գործունեություն ծավալելու համար պարգևատրել է գերատեսչական մեդալներով, պատվոգրերով և նվերներով:

Общество 20:45 18/12/2014
В Министерстве обороны Армении под председательствам главы ведомства Сейрана Оганяна сегодня состоялось итоговое заседание Комиссии по вопросам пленных, заложников и без вести пропавших. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
Согласно информации, С. Оганян отметил, что в плане репатриации пленных уходящий 2014г. был напряженным рабочим годом. Министр заявил, что армянская сторона всегда активна и инициативная в вопросах возврата пленных и помощи семьям без вести пропавших.
В ходе встречи члены Комиссии представили проведенные в 2014г. мероприятия и реализованные программы, выступили с предложениями. Были намечены основные направления работы на 2015 год.
Сейран Оганян подвел итоги проделанной работы и дал членам комиссии ряд поручений для повышения эффективности дальнейшей деятельности.