Հասարակություն 09:41 29/01/2015
ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 29-ի ժամը 08.30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում բոլոր ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Դժվարանցանելի է Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը:
Ձյուն է տեղում Երևան, Աբովյան և Չարենցավան քաղաքներում:
Վանաձոր-Դիլիջան, Սպիտակ-Երևան ավտոճանապարհներին, Սպիտակի ոլորաններում և Սյունիքի մարզի «Զանգեր» կոչվող հատվածում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Անվտանգ երթևեկությունն ապահովելու նպատակով ճանապարհաշինարարների կողմից ավտոճանապարհներին կատարվում են աղով և ավազով մշակման աշխատանքներ:
Խորհուրդ է տրվում երթևեկել ձմեռային անվադողերով:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար անվաշղթաների կիրառման դեպքում:

Society 10:39 29/01/2015
All motorways in the country were mainly trafficable as of 8:30 am on Thursday. Sotk-Karvachar highway is barely passable, according to the press service of the Armenian Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations.
Snowfall is reported in Abovyan and Charentsavan.
Vanadzor-Dilijan, Spitak-Yerevan motorways, Spitak curves and Zanger road section in Syunik region are covered with ice.
Road cleaning is underway.
Stepantsminda-Lars highway is open to all types of vehicles in case of having wheel-chains, the Emergencies Department of the Georgian Interior Ministry said.