Հասարակություն 16:38 27/04/2015
Beeline-ն ապահովել է բոլոր ծառայությունների անխափան աշխատանքը Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված օրերին
Beeline-ը տեղեկացնում է, որ անցած հանգստյան և Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված օրերի ընթացքում ընկերության տեխնիկական համակարգերն աշխատել են անխափան:
Ընկերության կայքը, ֆիքսված, երկրորդ և երրորդ սերունդների բջջային ցանցերը, ինչպես նաև Beeline Armenia բջջային հավելվածը գործել են բնականոն ռեժիմով և հաղթահարել բարձր լարվածությունն ու կիբերհարձակումների թվի կտրուկ աճը: Այս մասին հայտնում են «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
«Հայ ազգի համար կարևոր այս օրերին Ընկերության բոլոր ծառայությունների անխափան աշխատանքի ապահովումը մեր առաջնահերթություններից էր: Հպարտ եմ, որ Beeline-ի բարձր պրոֆեսիոնալիզմ ունեցող աշխատակազմն արժանապատվությամբ լուծեց իր առջև դրված բոլոր խնդիրները, իսկ բջջային կապը, ինտերնետը, ընկերության պաշտոնական կայքն ու բջջային հավելվածը գործեցին անխափան՝ մեր բաժանորդներին ու մայրաքաղաքի հյուրերին ապահովելով Beeline-ի պարզ և հարմար ծառայություններով», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Կիբերհարձակումներին դիմակայելու նպատակով ընկերության տեղեկատվական ռեսուրսները նախապես և հուսալի կերպով պաշտպանվել են մասնագիտացված միջոցներով, այդ թվում` ծրագրային ապահովումով: Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրի հարակից տարածքում բջջային կապի անխափան աշխատանքն ապահովելու նպատակով ընկերությունը գործարկել է բջջային կապի լրացուցիչ շարժական բազային կայաններ:

Общество 17:07 27/04/2015
В дни памяти жертв Геноцида армян в Армении была обеспечена бесперебойная работа всех видов связи, преодолены кибератаки
Beeline сообщает, что все технические системы компании работали стабильно в прошедшие выходные и дни памяти жертв Геноцида армян.
Согласно релизу, сайт компании, фиксированная и мобильная сети второго и третьего поколений, а также мобильное приложение Beeline Armenia функционировали в штатном режиме и справились с повышенной нагрузкой и резко увеличившимся числом кибератак.
«Обеспечить бесперебойную работу всех сервисов компании в эти важные для всех армян дни было нашим основным приоритетом. Я горжусь тем, что высокопрофессиональный коллектив Beeline с достоинством выполнил все поставленные перед ним задачи, а мобильная связь, интернет, сайт и наше мобильное приложение функционировали и обеспечивали наших абонентов и гостей столицы простыми и удобными услугами Beeline», – отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Отмечается, что для противодействия кибератакам информационные ресурсы компании были заблаговременно и надежно защищены специализированными средствами, в том числе, программным обеспечением. Для бесперебойной работы мобильной сети в районе мемориального комплекса «Цицернакаберд» компания задействовала дополнительные стационарные и передвижные базовые станции мобильной связи.