Հասարակություն 11:53 06/05/2015
Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն այսօր հրաժեշտի հանդիպում են ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար տիկին Սարա Էպրեխտի հետ, ով ավարտում է իր պաշտոնավարումը Հայաստանի Հանրապետությունում:
Նախարարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, հանդիպումների ընթացքում կողմերը քննարկել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ՀՀ-ում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության միջև համագործակցության ընթացիկ խնդիրներն ու առաջիկա ծրագրերը, ինչպես նաև մի շարք օրակարգային հարցեր:
Սեյրան Օհանյանը բարձր է գնահատել տիկին Էպրեխտի աշխատանքը Հայաստանում և մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության ընթացքում:

Общество 13:10 06/05/2015
Министр обороны Армении Сейран Оганян и первый заместитель министра Давид Тоноян сегодня, 5 мая, провели встречу с завершающей свою миссию в нашей стране главой делегации Международного комитета Красного Креста (МККК) в РА Сарой Эпрехт. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы сотрудничества между Минобороны РА и делегацией МККК в Армении, предстоящие программы, ряд вопросов повестки дня.
Сейран Оганян высоко оценил работу С.Эпрехт в Армении и пожелал ей успехов в дальнейшей деятельности.