Հասարակություն 12:00 03/08/2015
Հուլիսին աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության «114» Թեժ գիծ ծառայության միջոցով ստացվել է 2224 զանգ:
Ստացված զանգերից 761-ը վերաբերել է կենսաթոշակին առնչվող ընդհանուր ճշգրտող տեղեկատվության ստացմանը, 470-ը՝ նպաստների, որից 283-ը՝ ընտանիքի անապահովության, 42-ը՝ երեխայի խնամքի և 322 զանգ՝ կենսաթոշակի կուտակային բաղադրիչին վերաբերող հարցերին: Քաղաքացիները զանգահարել են նաև բժշկասոցիալական փորձաքննության (21), ավանդի փոխհատուցման (86) և ոլորտում առկա այլ հարցերին առնչվող տեղեկատվություն ստանալու համար:
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ, հուլիս ամսին ստացվել է 23 բողոք, որից 5–ը ուղղվել է Բժշկասոցիալական փորձաքննության հանձնաժողովին, 5-ը՝ Սոցիալական ծառայությունների տարածքային գործակալություններին, իսկ 13-ը՝ Սոցիալական ապահովության պետական ծառայության տարածքային բաժիններին:
«Թեժ գիծ զանգահարած քաղաքացիների բարձրացրած հարցերի մեծ մասը տեղում լուծում է ստացել, իսկ լրացուցիչ ուսումնասիրություն պահանջող մյուս հարցերին համապատասխան ընթացք է տրվել»,-ասված է նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Society 13:18 03/08/2015
Hot Line Service of Armenian Ministry of Labor and Social Affairs received 2,224 calls in July 2015.
761 of the calls received by the hot service asked for general information, 470 were related to benefits, including 283 calls about family allowances, 42 calls were made concerning child care, and 322 calls were related to issues of the accumulative pension scheme. Citizens also made calls to get information about medical social expert examinations (21), deposit refund (86) and other social issues.
23 complaints were received in July, 5 of which were filed to the Commission for Medical Social Expert Examinations, another 5 – to territorial agencies on social services, and 13 were sent to territorial units of the State Social Security Service, the press service of Armenian Ministry of Labor and Social Affairs said.
Most of the issues raised by citizens who called the hotline were dealt with on the spot, and the remaining issues were accepted for further examination, the ministry said in a statement.