Քաղաքական 14:15 02/12/2011
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի պահեստազորի առաջին խմբի բժշկական կազմի սպաների զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին:
ՀՀ նախագահի մամուլի գրասենյակի հաղորդմամբ, ղեկավարվելով «Զինապաւտության մասին» ՀՀ օրենքով, Նախագահը որոշել է 2011 թվականի դեկտեմբեր ամսին անցկացնել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի պահեստազորի առաջին խմբի բժշկական կազմի` մինչև 35 տարեկան սպաների զորակոչ` ծառայության ժամկետը սահմանելով երկու տարի և 2011 թվականի դեկտեմբերին զորացրել սահմանված ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերում պարտադիր զինվորական ծառայությունն անցած բժշկական կազմի սպաներին:

Президент Армении подписал указ о проведении призыва и демобилизации офицеров медсостава ВС РА
Президент Армении Серж Саргсян подписал указ о проведении призыва и демобилизации офицеров медицинского состава первой группы в запасе Вооруженных сил РА.
Как сообщили в пресс-службе президента РА, руководствуясь законом РА “О воинской обязанности”, президент принял решение провести в декабре 2011 года призыв офицеров медсостава первой группы в запасе ВС РА в возрасте до 35 лет на двухлетнюю службу, и в декабре 2011 года демобилизовать офицеров медсостава, прошедших в установленные сроки обязательную воинскую службу в ВС РА.