Ինքնաբացարկ. Մանուկ Վարդանյանը հրաժարվել է ընտրապայքարից
Կոտայքի մարզի թիվ 25 ընտրատարածքում «Օրինաց երկիր» կուսակցության կողմից առաջադրված Տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը ապրիլի 20-ին ինքաբացարկ է ներկայացրել: Այդ մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց թիվ 25 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Բադալյանը:
Նշենք, որ Մանուկ Վարդանյանի ինքնաբացարկի մասին լուրերը ավելի վաղ համառորեն տարածվել էին, սական դրանք պաշտոնապես չէին հաստատվում:
Այս ընտրատարածքում առաջադրված մյուս թեկնածուներն են Հայ Ազգային կոնգրեսից` Սասուն Միքայելյանը, անկուսակցականներ Մուշեղ Հարությունյանը և Հովսեփ Գալստյանը, ինչպես նաև` «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունից Դավիթ Քոչարյանը:

Политика 14:20 23/04/2012
Баллотирующийся в 25 избирательном округе, охватывающем Котайкскую область Армении, кандидат в депутаты от партии «Оринац еркир», министр транспорта и связи Манук Варданян 20 апреля объявил о самоотводе. Об этом в беседе с Panorama.am сообщил председатель окружной избирательной комиссии №25 Армен Бадалян.
Напомним, что сведения о самоотводе М.Варданяна распространялись и ранее, однако официально они не подтверждались.
Кандидатами, баллотирующимися в этом округе, являются Сасун Микаелян от Армянского национального конгресса, беспартийные Мушег Арутюнян и Овсеп Галстян, а также Давид Кочарян от партии «Процветающая Армения».