Հասարակություն 13:00 05/06/2012
«Նման սադրիչ գործողություններին պետք է պատասխանել հնարավորինս կոշտ միջոցներով: Դրանց անպատիժ թողնելն անթույլատրելի է»,- անդրադառնալով Ադրբեջանի կողմից 2 օր շարունակ իրականացվող դիվերսիոն գործողություններին՝ Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Աֆղանստանի վետերանների միության նախագահ Արմեն Մխիթարյանը:
Հիշեցնենք, որ ադրբեջանական դիվերսիոն խմբերը երեկ և այսօր գիշեր դիվերսիոն գործողություններ են իրականացրել հայկական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի արդյունքում, նախնական տեղեկություններով, 3 հայ զինծառայող մահացել է, ևս 5-ը՝ վիրավորվել են: Ադրբեջանական կողմից 5 զինծառայող սպանվել է:
Ա. Մխիթարյանը նշեց,  քանի միջազգային հանրությունը ինչպես հարկն է չի կարողանում սաստել Ադրբեջանին, հայկական կողմի պատասխան գործողությունները պետք է հնարավորինս կոշտ լինեն:
«Ադրբեջանն ինքն է մեզ ստիպում իր հետ խիստ վարվել, ավելին՝ նրանք պետք է գիտակցեն, որ մեզ հետ նման ձևով չի կարելի խոսել»,- ավելացրեց նա:

Politics 15:38 05/06/2012
Such provocations must get a harsh response. Leaving them unpunished is inadmissible, Chairman of the Union of Afghan War Veterans Armen Mkhitaryan told Panorama.am, commenting on recent Azerbaijani diversion attacks that killed 3 Armenian servicemen and wounded another 5. As a result, 5 Azerbaijani servicemen were also killed.
Mikhitaryan noted that given the fact that the international community fails to restrain Azerbaijan, Armenian side’s response actions must be as harsh as possible.
“Azerbaijan itself makes us treat it harshly. More, Azerbaijanis should realize that they can’t treat us that way,” he added.