Քաղաքական 16:44 20/07/2012
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով հուլիսի 23-ին երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինի գլխավորած պատվիրակությունը:
ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, այցի ընթացքում Սերգեյ Նարիշկինն ու պատվիրակության անդամները հանդիպումեր կունենան ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հետ: ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայում ՌԴ Պետդումայի նախագահը հանդիպում կունենա գիտության ոլորտի ներկայացուցիչների հետ և հանդես կգա ելույթով:
ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի պատվիրակության անդամները կայցելեն Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնեն Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին:

Sergey Naryshkin to pay official visit to Armenia
At the invitation of RA NA Speaker Hovik Abrahamyan, Chairman of the State Duma of the Federal Assembly of the Russian Federation Sergey Naryshkin and his delegation will pay a two-day official visit to Armenia on July 23.
During the visit, Sergey Naryshkin and members of his delegation will meet with Armenian President Serzh Sargsyan, RA NA Speaker Hovik Abrahamyan, Prime Minister Tigran Sargsyan. The Chairman of Russia’s State Duma will meet with scientists at the National Academy of Sciences of Armenia and give a speech at the meeting.
State Duma delegates will visit Tsitsernakaberd Genocide Memorial and lay a wreath at the Armenian Genocide Memorial, parliament press service reported.