Քաղաքական 13:23 09/01/2013
«Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ, ՀՀ նախագահի թեկնածու Արամ Հարությունյանի համար անհասկանալի է, թե ինչու Ազգային ժողովի ընտրություններում բավականին շատ ձայներ ստացած կուսակցությունները չեն մասնակցում նախագահական ընտրություններին: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նա առաջարկով հանդես եկավ` դիմելով նախագահի մյուս թեկնածուներին` բացի Հայաստանի նախագահ, նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանից. «Մինչև օրենքով սահմանված ժամկետը հանել թեկնածությունը ու թողնել Սերժ Սարգսյանին մենակ»:
Ա. Հարությունյանի խոսքով, առաջիկա ընտրությունները տարբերվում են նախորդներից նրանով, որ կեղծ ժողովրդավարներ ու կեղծ նախագահի թեկնածուներ չկան:
Նա համոզված է, որ լինելու է երկրորդ փուլ ու ով լինի երկրորդ թեկնածուն (եթե ոչ ինքը), կկանգնի նրա կողքին: Ա. Հարությունյանը նշեց, որ իր համար բացի Սերժ Սարգսյանից, մյուս թեկնածուները մրցակիցներ են, միաժամանակ հավելելով, թե ընտրարշավից կերևա, թե ով ինչի համար է առաջադրել իր թեկնածությունը:

Politics 15:38 09/01/2013
Leader of National Consent party Aram Harutyunyan doesn’t know why the parties, that received maximal votes at parliamentary elections, do not participate at the presidential elections. He offered the rest of the candidates for president, except the RA current president Serzh Sargsyan, to put their candidacies away before the deadline and to leave Serzh Sargsyan alone.
According to A. Harutyunyan the upcoming elections differ from the previous ones by the fact that there are no fake democrats and fake presidential candidates there.
He is sure that there will be second round and he will stand by the second candidate. A. Harutyunyan noticed that except Serzh Sargsyan the rest of the candidates are real rivals and added in the same time that it will become clear from the campaign who and why is running for president.