Քաղաքական 14:17 10/09/2014
Նախօրեին տեղի է ունեցել ՀՀ առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի և ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հանդիպումը, որին մասնակցել են «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունից` Վարդան Օսկանյանը, Նաիրա Զոհրաբյանը և Ստեփան Մարգարյանը, Հայ Ազգային Կոնգրեսից` Լևոն Զուրաբյանը, Արամ Մանուկյանը և Ավետիս Ավագյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Քառյակի համագործակցության արդյունքները, համատեղ հանրահավաքի կազմակերպման և նախապատրաստման հետ կապված հարցեր: Այս մասին հայտնում է ԲՀԿ մամուլի ծառայությունը:
Երկու քաղաքական ուժերը վերահաստատել են ներկա իրավիճակում առաջարկվող սահմանադրական փոփոխությունների ճանապարհով երկրի կառավարման համակարգի փոփոխության անընդունելիության մասին իրենց դիրքորոշումները և առաջնային են համարել երկիրը զարգացման ուղու վրա դնելուն ուղղված բարեփոխումների իրականացումը: Կողմերը նաև կարևորել են մինչև հանրահավաքը քառյակի շրջանակներում համատեղ այցելությունները մարզեր` ընդհանուր օրակարգի հարցերի շուրջ ժողովրդին իրազեկելու և համախմբելու նպատակով:

Politics 14:51 10/09/2014
Members of Prosperous Armenia Party Vartan Oskanian, Naira Zohrabyan, Stepan Margaryan and members of Armenian National Congress Levon Zurabyan, Aram Manukyan and Avetis Avagyan participated in the meeting, the press service of Prosperous Armenia reports.
The meeting focused on results of cooperation of the four non-government parliamentary forces as well as preparations for a joint rally.
The two political forces reaffirmed their position on the inadmissibility of changing the government model in the country by means of constitutional reforms and attached importance to implementation of reforms aimed at boosting the country’s development. They also highlighted the importance of making joint trips to the provinces before the rally to inform the people about their common agenda and to unify them around it.