Աֆրիկյանների շենքի տեղում բազմաֆունկցիոնալ համալիր կկառուցվի. «Հրապարակ»
Այն բանից հետո, երբ Տերյան 11 հասցեում գտնվող Աֆրիկյանների տունն ապամոնտաժվեց, խոսակցություններ են շրջանառվում, թե հյուրանոց է կառուցվելու քանդված շենքի տեղում, որը պատկանում է «Միլեյիում քոնսթրաքշն» ՍՊԸ-ին:
«Հրապարակ»-ի հետ զրույցում այդ փաստը մշակույթի նախարարության աշխատակազմի պատմության և մշակույթի հուշարձանների պահպանության գործակալության Երևանի տարածքային բաժնի պետ Կամո Այվազյանը ոչ հերքեց, ոչ հաստատեց, նշելով, որ ինքն էլ է լսել նման խոսակցություններ և տեսել նաև որոշ փաստաթղթեր, բայց հստակ ոչինչ չի կարող ասել՝ հորդորելով մեզ քաղաքապետարանից ստանալ վերջնական պատասխանը:
Թերթը կապ է հաստատել նաև քաղաքապետարանի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արթուր Գևորգյանի հետ, ով նշել է, թե հաստատված նախագիծ, որպես այդպիսին, չկա. «Ընթանում են քննարկումներ բազմաֆունկցիոնալ համալիր կառուցելու տրամաբանության մեջ, բայց այս պահին կոնկրետ հաստատված նախագիծ չկա»:

Пресса дня 11:15 25/09/2014
После того, как расположенный по адресу ул. Теряна 11 дом Африкянов был демонтирован, муссируются слухи о том, что на месте снесенного задания будет построена гостиница, которая принадлежит ООО «Миллениум констракшн». Об этом пишет газета «Грапарак».
В беседе с корреспондентом издания начальник территориального отдела г. Еревана Агентства по охране исторических и культурных памятников при министерстве культуры Каро Айвазян не опроверг и не подтвердил данный факт. Он отметил, что также слышал подобные разговоры и видел некоторые документы, однако не может ничего точно сказать, при этом призвав получить окончательный ответ в мэрии.
Корреспондент «Грапарак» связался и с начальником управления информации и по связям с общественностью аппарата мэрии Еревана Артуром Геворгяном, который отметил, что утвержденного проекта как такового нет. «Идут обсуждения о строительстве многофункционального комплекса, но на данный момент нет конкретно утвержденного проекта».