Մշակույթ 20:25 09/04/2015
Ադրբեջանում կոչ են անում չեղյալ հայտարարել Comedy Woman նախագծի համերգը՝ անձնակազմում հայերի առկայության պատճառով
Ադրբեջանում արձանագրվել է հայատյացության դրսևորման հերթական դեպքը: «Տղաների մոլորակը Բաքվից» թատրոնի ղեկավար Թահիր Իմանովը կոչ է անում չեղյալ հայտարարել Բաքվում Comedy Woman նախագծի համերգը, քանի որ վերջինիս հիմնադիրները և խմբի մի քանի մասնակիցներ հայեր են: Այս մասին հաղորդում է ադրբեջանական Oxu.az լրատվական պորտալը:
Իմանովը դժգոհություն է արտահայտել թատրոնի ամբողջ անձնակազմի անունից՝ ընդգծելով, որ անհրաժեշտ է չեղյալ հայտարարել այդ համերգը, քանի որ Comedy Woman-ը «հայկական նախագիծ է, այն ղեկավարում են հայերը», և այս նախագծի մեջ ներդրված ամբողջ գումարը գնալու է ղեկավարության գրպանը՝ «հայերի գրպանները»:
«Ուզես, թե չուզես, յուրաքանչյուր հայ, ով վաստակում է արտասահմանում, գումար է ուղարկում հայրենիք»,- նկատել է Իմանովը և մեջբերելով Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի խոսքերը` վստահեցրել, թե մինչ Արցախյան հակամարտության կարգավորումը հայերի հետ համատեղ նախագիծ չպետք է իրականացվի: Նա նաև հիշեցրել է այն մասին, որ մի քանի տարի առաջ Ադրբեջան են հրավիրել նաև «ազգությամբ այնպիսի հայերի, ինչպիսիք է Իրինա Ալեգրովան», ում երգացանկում առկա է «Իմ Հայաստան» երգը:
Ադրբեջանցի երգչուհին վիրավորվել է Big Apple Music Awards-ի կազմակերպիչներից ու սկսել շահարկել «հայկական գործոնը»
Հայատյացության խորը արմատները Ադրբեջանում. «Ցանկանո՞ւմ ենք մենք, արդյոք, այդպիսի ընկերներ մեր երեխաների համար»

Регион 15:49 09/04/2015
В Азербайджане требуют отменить концерт труппы «Comedy Woman» из-за того, что в ее руководстве и составе есть армяне
В Азербайджане зафиксировано очередное проявление армянофобии. Руководитель театра «Планета Парни из Баку» Таир Иманов призывает отменить концерт проекта «Comedy Woman» в Баку, поскольку его основатели и несколько участников труппы являются армянами. Об этом сообщает азербайджанский информационный портал «Oxu.az».
Иманов выразил претензию от имени всего коллектива театра, подчеркнув, что надо отменить этот концерт, так как «Comedy Woman» – это «армянский проект, им руководят армяне», и все деньги, которые будут пущены в этот проект, по его словам, пойдут в карманы руководства – «в карманы армян».
«Хочешь не хочешь, каждый армянин, который зарабатывает за границей, посылает деньги на родину», – заметил Иманов и ссылаясь на слова президента Азербайджана Ильхама Алиева, заверил, что пока не решится карабахский конфликт, никаких совместных проектов с армянами не должно быть. Он также вспомнил о том, что несколько лет назад в Азербайджан привозили «этнических армян, таких как Ирина Аллегрова», у которой в репертуаре есть песня «Моя Армения».
Азербайджанская певица обиделась на организаторов Big Apple Music Awards и спекулирует на «армянском факторе»
В Азербайджане назрел очередной «армянский скандал». На сей раз жертвой травли оказалась народная певица