Օրվա մամուլ 09:25 20/05/2015
«Արցախում ստեղծվելիք Հանրապետական կուսակցությունը կապ չունի Հայաստանում գործող մոնստրի հետ: Դա ավելի շատ շփոթեցնելու համար է»,-տեղեկացրել են  «Հրապարակի» աղբյուրները:
«Կուսակցության ստեղծման մասին հայտարարած Կարեն Օհանջանյանը և Արևիկ Պետրոսյանը հայտնի «ղուկասյանականներ» են: Արևիկ Պետրոսյանն Արցախի 5-րդ գումարման պատգամավոր էր՝ Արցախի ժողովրդավարական կուսակցությունից, որի ղեկավարն Աշոտ Ղուլյանն է, սակայն կուսակցության իրական «տերն» Արկադի Ղուկասյանն է: Այս անգամ ևս Արևիկ Պետրոսյանն ԱԺԿ-ի համամասնական ցուցակում է եղել, սակայն չի անցել»,-ասել է թերթի աղբյուրը:
«Ներքին խնդիրներ են առաջացել Ղուլյանի և իր կուսակիցների միջև, գաղտնիք չէ, որ Արկադի Ղուկասյանը ցանկանում է դառնալ ԼՂ հաջորդ նախագահ»,- հարցրինք մեր զրուցակցին: «Չէ, խնդիրն առնչվում է Ղարաբաղում ևս սպասվելիք սահմանադրական փոփոխություններին: Նրանք, ովքեր դեմ են այդ փոփոխություններին, արդեն իսկ փորձում են այլընտրանքային, ընդդիմադիր հարթակներ ստեղծել, որպեսզի կարողանան մի քանի կետից պայքարել»»,-պատասխանել է նա:

Пресса дня 11:15 20/05/2015
Создаваемая в Арцахе Республиканская партия не имеет какой-либо связи с действующим в Армении монстром, пишет газета «Грапарак». Как сообщили источники издания, это больше делается для того, чтобы сбить всех с толку.
«Как Карен Оганджанян, так и Аревик Петросян, заявившие о создании партии – люди Аркадия Гукасяна. Аревик Петросян была депутатом Национального собрания 5-го созыва, из «Демократической партии Арцаха», руководителем которой был Ашот Гулян, однако реальный «хозяин» партии – Аркадий Гукасян.
На этих выборах Аревик Петросян также была включена в пропорциональный список «Демократической партии Арцаха», однако не прошла в парламент. «Возникли ли между Гуляном и его однопартийцами внутренние проблемы, ведь не секрет, что Аркадий Гукасян стремится стать следующим президентом НКР?» - попыталось уточнить издание у собеседника.
«Нет, проблема касается ожидаемых также в Карабахе конституционных реформ, те, кто выступают против этих изменений, уже пытаются создать альтернативные, оппозиционные площадки, чтобы суметь вести борьбу с нескольких направлений», - отметил собеседник «Грапарак».