Մշակույթ 18:51 15/02/2016 Հայաստան
Պետական կամերային երաժշտական թատրոնի թատրոնի գլխավոր ռեժիսոր Արմեն Մելիքսեթյանն ազատվել է աշխատանքից: Այս մասին տեղեկանում ենք թատրոնի պաշտոնական կայքից:
«Պետական կամերային երաժշտական թատրոնի տնօրեն Վարդան Գրիգորյանի 2016 թվականի փետրվարի 12-ի N 13-Ա հրամանով աշխատանքից ազատվել է նույն թատրոնի գլխավոր ռեժիսոր Արմեն Մելիքսեթյանը և լուծվել է 2015 թվականի փետրվարի 2-ին նրա և թատրոնի միջև կնքված N 11 աշխատանքային պայմանագիրը:
Գլխավոր ռեժիսորին զբաղեցրած պաշտոնից ազատելու հիմքերն ու պատճառները տարբեր են, այդ թվում՝ պարբերաբար առանց հարգելի պատճառի աշխատանքի չներկայանալը, իրեն վերապահված պարտականությունները պարբերաբար չկատարելը, տնօրենի հանձնարարականներն ու հրամանները չկատարելը, կամայականություն դրսևորելը, իր մասնագիտական և աշխատանքային պարտականություններից բխող հաշվետվություններ չներկայացնելը և այլն»,- նշված է կայքում:
Արմեն Մելիքսեթյանը 1997-2006 թթ. ղեկավարել է թատրոնը: 2014 թվականի հոկտեմբերի 1-ից հանդիսանում է թատրոնի գլխավոր ռեժիսորը:
Նշենք, որ ավելի վաղ լրատվամիջոցներում տեղեկություն էր տարածվել,որ Արմեն Մելիքսեթյան բաց նամակով դիմել էր մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանին, խնդրել ժամանակավորապես դադարեցնել Կամերային երաժշտական թատրոնի գործունեությունը, նախարարության կողմից կատարել կառուցվածքային փոփոխություններ:

Культура 20:56 15/02/2016 Армения
После письма министру культуры Армении: уволен главный режиссер Государственного камерного музыкального театра
Главный режиссер Государственного камерного музыкального театра Армении Армен Меликсетян освобожден с занимаемой должности приказом директора данного культурного учреждения Вардана Григоряна от 12 февраля. Об этом сообщает  официальный сайт театра.
Согласно публикации, в качестве обоснования для увольнения указаны многочисленные причины, в том числе нарушения А. Меликсетяном дисциплины, «самовольное поведение», отказ выполнять им приказы директора и свои профессиональные обязанности.
Как ранее сообщали СМИ, А. Меликсетян обратился с открытым письмом к министру культуры РА Асмик Погосян, в котором содержалась просьба временно приостановить деятельность Государственного камерного музыкального театра и осуществить структурные изменения.