Տնտեսություն 10:31 23/08/2016 Հայաստան
Սեպտեմբերի 19-22-ը Երևանում կայանալիք “Made in Armenia 2016” («Պատրաստված է Հայաստանում») ցուցահանդեսին ընդառաջ Հայաստանի զարգացման հիմնադրամը ներկայացնում է միջոցառման պաշտոնական կայքը, որտեղ կարելի է ծանոթանալ ամբողջ տեղեկատվությանը՝ անգլերեն և ռուսերեն լեզուներով։
Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ տեղական արտադրողները և ընկերությունները http://madeinarmenia.dfa.am/ կայքում կարող են գրանցվել մասնակցության համար, ծանոթանալ մյուս ընկերությունների կողմից առաջարկվող ապրանքներին և ծառայություններին։ Կայքում զետեղված է նաև մասնակից ընկերությունների ցանկն ըստ ոլորտների, ինչպես նաև տեղեկատվություն՝ նախորդ տարվա ցուցահանդեսի մասին։
“Made in Armenia” ցուցահանդեսը Հայաստանում տեղի ունեցող միջազգային իրադարձություն է, որին տեղական ընկերությունները ներկայացնում են իրենց արտադրանքը և ծառայությունները, արտերկրյա դիստրիբյուտորները գտնում են գործընկերներ և համագործակցության եզրեր։ Այս տարի ցուցահանդեսին մասնակցում է ավելի քան 300 ընկերություն, ակնկալվում են հազարավոր այցելուներ Հայաստանից և արտերկրից։

Общество 12:03 23/08/2016 Армения
В преддверии выставки «Made in Armenia 2016» («Сделано в Армении 2016»), которая пройдет в Ереване с 19 по 22 сентября, Фонд развития Армении (DFA) представил официальный сайт данного мероприятия, где можно ознакомиться со всей интересующей информацией на английском и русском языках.
Как передает пресс-служба Фонда развития Армении, местные производители и компании могут зарегистрироваться на сайте http://madeinarmenia.dfa.am/, чтобы принять участие в данной выставке, а также ознакомиться с товарами и услугами, предлагаемыми другими компаниями.
На сайте также размещен список участвующих в выставке компаний в соответствии со сферами их деятельности. Здесь же можно найти информацию о выставке прошлого года.
«Выставка “Made in Armenia 2016”» – это международное событие в Армении, на котором местные компании представляют свои товары и услуги, а зарубежные дистрибьюторы находят партнеров и возможности сотрудничества. В этом году в выставке примут участие более 300 компаний, также ожидается несколько тысяч посетителей как из Армении, так и из-за рубежа», – говорится в сообщении.