Տնտեսություն 10:31 23/08/2016 Հայաստան
Սեպտեմբերի 19-22-ը Երևանում կայանալիք “Made in Armenia 2016” («Պատրաստված է Հայաստանում») ցուցահանդեսին ընդառաջ Հայաստանի զարգացման հիմնադրամը ներկայացնում է միջոցառման պաշտոնական կայքը, որտեղ կարելի է ծանոթանալ ամբողջ տեղեկատվությանը՝ անգլերեն և ռուսերեն լեզուներով։
Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ տեղական արտադրողները և ընկերությունները http://madeinarmenia.dfa.am/ կայքում կարող են գրանցվել մասնակցության համար, ծանոթանալ մյուս ընկերությունների կողմից առաջարկվող ապրանքներին և ծառայություններին։ Կայքում զետեղված է նաև մասնակից ընկերությունների ցանկն ըստ ոլորտների, ինչպես նաև տեղեկատվություն՝ նախորդ տարվա ցուցահանդեսի մասին։
“Made in Armenia” ցուցահանդեսը Հայաստանում տեղի ունեցող միջազգային իրադարձություն է, որին տեղական ընկերությունները ներկայացնում են իրենց արտադրանքը և ծառայությունները, արտերկրյա դիստրիբյուտորները գտնում են գործընկերներ և համագործակցության եզրեր։ Այս տարի ցուցահանդեսին մասնակցում է ավելի քան 300 ընկերություն, ակնկալվում են հազարավոր այցելուներ Հայաստանից և արտերկրից։

Economy 13:16 23/08/2016
The Development Foundation of Armenia has presented the official website of 'Made in Armenia 2016' exhibition is to take place in Yerevan from September 15-17. According to the reports, the website contains comprehensive information about the exhibition both in English and Russian.
The Development Foundation of Armenia reports that local industry professionals and companies may now register their participation at “madeinarmenia.dfa.am”, get familiarized with products offered by other companies. The website also contains information about the participant companies categorized in spheres of activity as well as information about the previous exhibition.
According to the source, “Made in Armenia” is the foremost international event in Armenia where local industry professionals can meet, network, and conduct business deals. The goal of “Made in Armenia” is to provide participants with not only quality products but also a high quality network for each industrial sector. More than 300 companies and thousands of guests from Armenia and abroad are about to take part in the event.