Իրավունք 15:50 17/02/2017 Հայաստան
Առաջին կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ժամկետային զինծառայող Գարեգին Արգամանյանի մահվան դեպքի առթիվ։
ՔԿ դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ այսօր ժամը 07:30-ի սահմաններում, ՊԲ կենտրոնական ենթակայության զորամասերից մեկի մշտական տեղակայման վայրում՝ մարտկոցների լիցքավորման պահեստում, հայտնաբերվել է կապի վաշտի ռադիոդասակի պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Գարեգին Արայի Արգամանյանի դին:
Աղբյուրը նշում է, որ նախնական տվյալներով,  վերջինս մահացել է բենզոագրեգատի արտանետած շմոլ գազից:
Դեպքի առթիվ առաջին կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 376-րդ հոդվածի 2-րդ մասով /անփույթ վերաբերմունքը ծառայության նկատմամբ, եթե անզգուշությամբ առաջացրել են ծանր հետևանքներ/, կատարվում է նախաքննություն:
Քրեական գործով կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, դիակի արտաքին զննում, նշանակվել դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։

Law 16:40 17/02/2017 Armenia
The First Garrison Unit of the General Military Investigative Department of Armenia’s Investigative Committee has launched a criminal case on the death of the NKR serviceman Garegin Argamanyan.
As the Information and Public Relations Department of the Investigative Committee told Panorama.am, today, at around 07:30, the body of Private Garegin Argamanyan, who was a mandatory soldier of the radio platoon of the communication unit, was discovered in the battery-charging warehouse in a permanent deployment area of a military unit of the NKR Defense Army.
The source notes that according to the preliminary data, the soldier died as a result of the carbon monoxide leakage of the diesel generator.
The Garrison Unit has launched a criminal case under Part 2 of Article 376 of the RA Criminal Code (negligence towards the military service that caused severe consequences). Preliminary investigation is underway.
Within the criminal case, investigation of the scene as well as medical-forensic expertise of the body has been conducted. All the necessary investigative operations are carried out to ensure the comprehensive, objective and complete examination of all the details of the case.