Իրավունք 15:50 17/02/2017 Հայաստան
Առաջին կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ժամկետային զինծառայող Գարեգին Արգամանյանի մահվան դեպքի առթիվ։
ՔԿ դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ այսօր ժամը 07:30-ի սահմաններում, ՊԲ կենտրոնական ենթակայության զորամասերից մեկի մշտական տեղակայման վայրում՝ մարտկոցների լիցքավորման պահեստում, հայտնաբերվել է կապի վաշտի ռադիոդասակի պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Գարեգին Արայի Արգամանյանի դին:
Աղբյուրը նշում է, որ նախնական տվյալներով,  վերջինս մահացել է բենզոագրեգատի արտանետած շմոլ գազից:
Դեպքի առթիվ առաջին կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 376-րդ հոդվածի 2-րդ մասով /անփույթ վերաբերմունքը ծառայության նկատմամբ, եթե անզգուշությամբ առաջացրել են ծանր հետևանքներ/, կատարվում է նախաքննություն:
Քրեական գործով կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, դիակի արտաքին զննում, նշանակվել դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։

Право 16:18 17/02/2017 Армения
Первым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по факту смерти военнослужащего Гарегина Аргаманяна. Об этом сообщает пресс-служба СК РА.
Отметим, пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики сегодня ранее передала: вследствие отравления угарным газом на месте постоянной дислокации одной из воинских частей Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики погиб военнослужащий Гарегин Аргаманян (1997 г.р.).
Как указывает СК РА, по предварительным данным, Гарегин Аргаманян скончался вследствие отравления угарным газом от бензоагрегата.
По факту инцидента первым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления возбуждено уголовное дело по ч.2 ст. 376 («Халатное отношение к службе, повлекшее по неосторожности тяжкие последствия»), ведется предварительное следствие.
В рамках уголовного дела был проведен осмотр места происшествия, наружный осмотр тела, назначена судебно-медицинская экспертиза тела. Предпринимаются необходимые следственные действия в направлении обеспечения многостороннего, объективного и полноценного исследования всех фактов.