Իրավունք 12:47 05/05/2017 Հայաստան
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու կապիտան Շիրազ Սահակյանի՝ վիրավորումներ ստանալու հանգամանքները:
Քննչական կոմիտեից հայտնում են, նախնական տվյալներով՝ 2017թ. մայիսի 4-ին՝ ժամը 15:00-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի հրաձգային գումարտակի վաշտի հրամանատար, կապիտան Շիրազ Սահակյանը զորամասի պաշտպանական շրջանում տեղակայված մարտական դիրքում ծառայության ժամանակ ականի պայթյունից ստացել է ձախ ոտնաթաթի և ձեռքերի ականապայթյունային վիրավորումներ և տեղափոխվել Բերդի զինհոսպիտալ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր:

Право 13:36 05/05/2017 Армения
В Шестом гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении проводится расследование для выяснения обстоятельств ранения капитана Шираза Саакяна. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
Отметим, накануне, 4 мая, пресс-секретарь министра обороны РА Арцрун Ованнисян сообщил Panorama.am, что в Тавушской области Армении вследствие взрыва мины ранение получил военнослужащий.
Как сообщает пресс-служба СК РА, по предварительным данным, 4 мая 2017 года, около 15:00, командир роты стрелкового батальона, капитан Шираз Саакян вследствие взрыва мины получил минно-взрывные ранения в области левой ноги и рук и был доставлен в госпиталь Берда.
По данному факту в Шестом гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении подготавливаются материалы.