Քաղաքական 14:55 14/06/2017 Հայաստան
ՀՅԴ-ն արդեն ծանոթացել է կառավարության նոր ծրագրի աշխատանքային տարբերակին,  եղել են քննարկումներ։ ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանի գնահատմամբ, կազմված է համապարփակ և շատ մանրակրկիտ ծրագիր՝ հստակ ժամանակացույցով, ժամկետներով, ոլորտային հստակ առաջադրանքներով:
«Խորապես համոզված եմ, որ սա հավակնոտ, լուրջ առաջադրանքներ  պարունակող ծրագիր է, տարի առ տարի որ ոլորոտում ինչ պետք է կատարվի»,- այսօր ​Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՅԴ-ական գործիչը:
Նա ասաց, որ իր ոճով, հստակությամբ, չափելիությամբ տարբերվում է նախորդ ծրագրերից:
«Այսպիսի հստակ թիրախներով ծրագիր չի եղել: Ոչ միայն իրատեսական է, այլև ավելի հավակնոտ, լուրջ խնդիրներ առաջադրող»,- հավելեց Ա. Վարդանյանը:
Հարցին, թե Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ այս կառավարությունն արդեն 8-9 ամիս աշխատում է, որևէ փոփոխություն կատարվե՞լ է այս ընթացքում, ՀՅԴ-ական պատգամավորն ասաց, որ Հայաստանում իսկապես սկսվել է որակական փոփոխությունների փուլ:
«Մի շարք ոլորտներում՝ հարկային, մաքսային, դատական համակարգում, տնտեսության  ճյուղերում նախաքայլեր են կատարվում, այդ փոփոխությունների հիմքերն են դրվում»,- ասաց Աղվան Վարդանյանը:

Экономика 15:46 14/06/2017 Армения
Депутат от АРФД А. Варданян: Новая программа правительства Армении не просто четкая и реалистичная, такого еще не было
В АРФ «Дашнакцутюн» (АРФД) ознакомились с новой программой правительства Армении в ее рабочей версии, состоялись также обсуждения по данному вопросу. Об этом заявил сегодня на брифинге в Национальном Собрании РА секретарь парламентской фракции АРФД Агван Варданян.
По его словам, составлена «всеобъемлющая и очень подробная программа, с четким графиком, конкретными отраслевыми поручениями».
«Глубоко убежден, что это амбициозная, содержащая серьезные поручения программа о том, что должно быть проделано из года в год в каждой сфере», – сказал депутат.
Он подчеркнул, что по своему стилю, четкости, измеримости данная правительственная программа существенно отличается от предыдущей.
«Подобной четкой программы еще не было. Она не только реалистична, но и более амбициозная, ставящая серьезные задачи», – добавил А. Варданян.
На вопрос, видит ли депутат перемены в Армении после 8-9 месяцев работы правительства во главе с Кареном Карапетяном, А. Варданян ответил, что в стране на самом деле начались качественные изменения.
«В ряде сфер – налоговой, таможенной, судебной системе, отраслях экономики осуществляются предварительные шаги, закладываются основы для этих перемен», – отметил А. Варданян.