Քաղաքական 11:11 17/06/2017 Արցախ
Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 17-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայողներ Վարդան Սարգսյանը, Արայիկ Մատինյանը, Վիգեն Պետրոսյանը հետմահու պարգևատրվել են «Մարտական ծառայություն» մեդալով։  Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի
տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 16-ին՝ ժամը 18:05-ի սահմաններում, հակառակորդը հաստոցավոր հակատանկային նռնականետերից խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը  ՊԲ կենտրոնական ենթակայության զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով մահացու վիրավորումներ են ստացել ՊԲ զինծառայողներ Արայիկ Ռուդիկի Մատինյանը (ծնված 1997թ.), Վիգեն Ժիրայրի Պետրոսյանը (ծնված 1997թ.) և Վարդան Ծովակի Սարգսյանը (ծնված 1997թ.):

Politics 11:23 17/06/2017 NKR
On 17 June, President of Artsakh Bako Sahakyan signed a decree according to which servicemen of the NKR Defense Army's N division Vardan Sargsyan, Arayik Matinyan and Vigen Petrosyan were posthumously awarded with the "For Service in Battle" medal for bravery shown during the defense of the Nagorno-Karabakh Republic state border, the Central Information Department of the Artsakh President’s office reports.
To note, on June 16, at around 18:05, the Azerbaijani forces broke the ceasefire regime across Karabakh-Azerbaijan Line of Contact applying rocket-propelled antitank grenade launchers, as a result of which 3 Karabakh Defense Army servicemen – Arayik Matinyan (b. 1997), Vigen Petrosyan (b. 1997) and Vardan Sargsyan (b. 1997) were fatally wounded.