Սպորտ 12:48 19/06/2017 Հայաստան
Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայում փոփոխություններ են տեղի ունեցել,-այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը տեղեկացրեց ֆեդերացիայի մամուլի խոսնակ Կարեն Գիլոյանը:
«Ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղարը Արային Բաղդադյանն է, ով Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչն էր: Այժմ աշխատելու է որպես գլխավոր քարտուղար, ով միջազգային կառույցների հետ կապի առաջին պաշտոնյան է: Ֆեդերացիայում նշանակվել է երկու փոխնախագահ, հունահռոմեական ոճը կհամակարգի Արսեն Բադալյանը: Ռոբերտ Խաչատրյանը ազատ ոճի ըմբշամարտի պատասխանատուն է, փոխնախագահը»,-ներկայացրեց նա:
Գիլոյանի խոսքով՝ ակտիվացվելու է Երևանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան, որի նախագահը Սամվել Գևորգյանն է:
«Լևոն Ջուլֆալակյանը շարունակելու է գլխավորել Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի ազգային հավաքականը: Հավաքականի մարզչի պաշտոնակատարն այս պահին Հաբեթնակ Կուրղինյանն է, ով եղել է հավաքականի մարզչական շտաբում»,- նշեց ֆեդերացիայի մամուլի խոսնակը:
Անդրադառնալով Արմեն Մկրտչյանի հրաժարականին՝ Գիլոյանը ներկայացրեց նրա անձնական դիմումը և ասաց. «Դիմումում նշված է՝ աղջկաս հիվանդության պատճառով, խնդրում եմ ազատել հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնից: Այն գրված և ստորագրված է իր ձեռքով: Արմեն Մկրտչյանը վատ չաշխատեց, Եվրոպայի առաջնությունից երեկ էլ Հայաստանը երեք բրոնզե մեդալ բերեց, կարճ էր ժամանակը, շնորհակալ ենք նրան աշխատանքի համար»:

Спорт 14:36 19/06/2017 Армения
В Федерации борьбы Армении произошли изменения. Об этом сообщил сегодня на встрече с журналистами пресс-секретарь Федерации борьбы Армении, спортивный комментатор  Карен Гилоян.
«Генеральным секретарем Федерации назначен Араик Багдадян, который был главным тренером сборной Армении по вольной борьбе. Кроме того, в Федерации назначены 2 вице-президента: вопросы по борьбе греко-римского стиля будет координировать Арсен Бадалян. Роберт Хачатрян отвечает за вольную борьбу», – отметил он.
Планируется активизировать работу Ереванской федерации борьбы, которую возглавляет Самвел Геворкян. Левон Джулфалакян продолжит возглавлять сборную Армении по греко-римской борьбе.
А главный тренер сборной Армении по вольной борьбе Армен Мкртчян ушел в отставку из-за проблем со здоровьем дочери. Его обязанности временно исполняет Апетнак Кургинян.