Հասարակություն 15:22 04/07/2017 Հայաստան
Մեկշաբաթյա ամառային ճամբար Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնում՝ համաշխարհային տեխնոլոգիական նորություններին, ռոբոտաշինության, անիմացիոն ֆիլմերի ու կայքերի  ստեղծման նրբություններին ծանոթանալու հնարավորությամբ:
Կոնվերս Բանկի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ Տավուշի մարզի սահմանամերձ Կողբ գյուղից Վիկտորիա Ավագյանի և Ռոբերտ Ղուլիջանյանի՝ Թումոյի ճամբարին մասնակցելու երազանքը իրականություն է դարձել Բանկի աջակցությամբ: Երեխաների ընտրությունը կատարվել էր՝ ելնելով նրանց՝ ճամբարին մասնակցությունից ակնկալվող արդյունքների հիմնավորումներից: Դպրոցականները նշել էին, թե  Կողբ  գյուղի միջնակարգ դպրոցում գործող  Արմաթ խմբակ են հաճախում, իսկ Թումո-յի ամառային ճամբարին մասնակցությունը հնարավորություն կտա խորացնել տեխնոլոգիաների ոլորտում գիտելիքները, ինչը հետագայում կարող են ոչ միայն փոխանցել համագյուղացի երեխաներին , այլև օգտագործել կյանքում՝ անկախ, թե ինչ մասնագիտություն կընտրեն հետագայում:
Կոնվերս Բանկը մշտապես աջակցում է դպրոցականներին և երիտասարդությանը՝ մասնակցելով նոր սերնդի կրթմանը, ստեղծելով նրանց ուսման համար նպաստավոր միջավայր, ինչպես նաև գործարկելով  քարտային, վարկավորման տարբեր ակցիաներ: Բանկից վստահեցնում են, որ միջազգային չափանիշներին, տնտեսության զարգացման միտումներին համահունչ կրթություն ստացած , աշխատանքի շուկայում մրցունակ երիտասարդներն են կերտելու մեր ապագան:
«Այս առումով Կոնվերս Բանկը համագործակցել և  համագործակցում է  այնպիսի կրթօջախների, ուսումնական հաստատությունների հետ, ինչպիսիք են Հայաստանում Ամերիկյան Համալսարանը, Անանիա Շիրակացու անվան կրթահամալիրը, Երևանի Պետական Տնտեսագիտական Համալսարանը և այլն», - ասաել են Բանկից՝ հավելելով, որ  սա  Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի հետ Կոնվերս Բանկի  համագործակցության  սկիզբն է, որը երկարաժամկետ ու արդյունավետ գործակցության հիմք կարող է դառնալ:
Աղբյուրը նշում է, որ  այս տարի  Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի՝ թվով հինգերորդ ամառային ճամբարին մասնակցել է ավելի քան 100 երեխա՝ 10 բնակավայրից:

17:28 04/07/2017 Armenia
One-week summer camp at Tumo Center for Creative Technologies with the opportunity to get acquainted with the global technological innovations, the specifics of robotics, making animation films and web site development, Converse Bank reported in a release.
The dream of Victoria Avagyan and Robert Ghulijanyan from borderline Koghb village of Tavush region to attend Tumo camp was realized with Converse Bank’s support. The choice of children was based on the justification for the results expected from their participation in the camp. The schoolchildren mentioned that they attended Armat section in the secondary school of Koghb village, and their participation in Tumo summer camp would enable them to deepen their knowledge in the field of technology, which they would later on be able not only to transfer to other children from their village, but also to use in life, regardless of the profession they choose in the future.
Converse Bank constantly supports schoolchildren and the youth by involvement in education of the new generation, creating favorable learning environment for them, and launching various card-related and lending campaigns. The Bank is convinced that our future will be created by young people competitive at the labor market, educated in line with international standards and economy development trends.
“In this respect, Converse Bank cooperated and cooperates with such educational centers and educational institutions, as the American University of Armenia, Anania Shirakatsi Educational Complex, Yerevan State Economic University, etc.”, - we were told at the Bank, where they added that this was the beginning of Converse Bank’s cooperation with Tumo Center for Creative Technologies, which can serve as a basis for long-term and effective partnership.
It should be mentioned that this year the fifth summer camp of Tumo Center for Creative Technologies was attended by more than 100 children from 10 settlements.