Հասարակություն 18:20 11/08/2017 Հայաստան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական հեռագիր է հղել միջազգային կարգի սպորտի վարպետ Արկադի Անդրեասյանին ծննդյան 70-րդ տարեդարձի առթիվ՝ մաղթելով հոբելյարին քաջառողջություն և ամենայն բարիք: Այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության ու մամուլի միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Լինելով հայկական ֆուտբոլի պատմության լավագույն մարզիկներից մեկը՝ Դուք մեծ ավանդ եք ներդրել մարզաձևի զարգացման և տարածման գործում:
Ձեր փայլուն մրցելույթները Երևանի «Արարատի» և ԽՍՀՄ հավաքականի կազմերում վառ հիշողություններ են թողել մարզասերների շրջանում: Բարձր գնահատականի է արժանի նաև Ձեր երկարամյա մարզչական աշխատանքը»,-ասված է Հանրապետության Նախագահի շնորհավորական հեռագրում:

Спорт 19:10 11/08/2017 Армения
Президент Армении Серж Саргсян сегодня, 11 августа, направил поздравительную телеграмму мастеру спорта международного класса  Аркадию Андреасяну в связи с 70-летним юбилеем, пожелав ему крепкого здоровья и всех благ. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
«Будучи одним из лучших игроков в истории армянского футбола, Вы внесли большой вклад в развитие и распространение этого вида спорта.
Ваша блестящая игра в ереванском „Арарате” и сборной СССР  оставила яркие воспоминания у любителей спорта. Высокой оценки достойна также Ваша тренерская деятельность», – говорится в поздравительной телеграмме.