Հասարակություն 18:20 11/08/2017 Հայաստան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական հեռագիր է հղել միջազգային կարգի սպորտի վարպետ Արկադի Անդրեասյանին ծննդյան 70-րդ տարեդարձի առթիվ՝ մաղթելով հոբելյարին քաջառողջություն և ամենայն բարիք: Այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության ու մամուլի միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Լինելով հայկական ֆուտբոլի պատմության լավագույն մարզիկներից մեկը՝ Դուք մեծ ավանդ եք ներդրել մարզաձևի զարգացման և տարածման գործում:
Ձեր փայլուն մրցելույթները Երևանի «Արարատի» և ԽՍՀՄ հավաքականի կազմերում վառ հիշողություններ են թողել մարզասերների շրջանում: Բարձր գնահատականի է արժանի նաև Ձեր երկարամյա մարզչական աշխատանքը»,-ասված է Հանրապետության Նախագահի շնորհավորական հեռագրում:

Society 18:25 11/08/2017 Armenia
President Serzh Sargsyan sent a congratulatory message to sports master of international class Arkady Andreasyan on the occasion of his 70th birthday, wishing him robust health and all the best, press department at the President’s Office reported.
“Being one of the best athletes in Armenian soccer’s history, you have made a great contribution to the development and dissemination of sports in our country.
Football fans have kept vivid recollections of your brilliant performances as a member of Ararat Yerevan and USSR football teams. Your long-term coaching work is also worthy of high praise,” the President’s congratulatory message reads.