Տնտեսություն 20:33 14/09/2017 Հայաստան
2017 թվականի հունվար-հուլիսին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ  գորգերի և գորգեղենի արտադրության ծավալը նվազել է 39.6 տոկոսով:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությունից, եթե 2 016թ-ի հունվար-հուլիսին հանրապետությունում արտադրվել է 13.9 տոննա գորգեր և գորգեղեն, ապա այս տարվա նույն ժամանակահատվածում՝ 8.4  տոննա:
Վիճակագրական տվյալների համաձայն՝ այս ժամանակահատվածում  17.7 %-ով նվազել է նաև գուլպեղենի արտադրության ծավալը: Մասնավորապես, 2016թ-ի հունվար-հուլիսին հանրապետությունում արտադրվել է 8 470.2  հազար զույգ գուլպեղեն, իսկ 2017թ-ի նույն ժամանակահատվածում՝ 10 291.9  հազար զույգ:
Ինչ վերաբերում է տրիկոտաժեղենին, ապա այստեղ արտադրության ծավալներն աճել են 41.6 տոկոսով, իսկ բամբակյա գործվածքների արտադրությունն էլ հունվար-հուլիսին աճել է 68.8%` կազմելով  2.7 տոննա:

Economy 11:50 15/09/2017 Armenia
Carpet production decreased by 39.6% in January – July 2017 as compared to the production volumes for the indicated period in the previous year, according to the National Statistical Service of the Republic of Armenia (NSS).
According to the source, in January-July of 2016, 13.9 tons of carpets and carpet coverings have been produced in the republic, while the number is 8.4 tons for the indicated period of this year.
According to NSS, for the indicated period hosiery production decreased by 17.7%. 10 291.9 thousand pairs have been produced in January- July 2017, compared to 8 470.2 thousand pairs manufactured for the indicated period in 2016.Thus, the production volume increased for three times.
As to knitwear production, in January-July 2017, ear production increased by 41.6% in Armenia. NSS data indicate cotton fabrics production levels increased by 68.8%.