Քաղաքական 09:56 18/09/2017 Հայաստան
Քիչ անց  Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կմեկնարկի Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համահայկական համաժողովը, որ կրում է «Փոխադարձ վստահություն, միասնականություն և պատասխանատվություն» խորագիրը:
Այդ տարի համաժողովին մասնակցելու է ավելի քան 1500 մարդ 70 երկրից:Համաժողողվին ներկա են լինելու  ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը, Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին երկրորդը, Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Ա կաթողիկոսը, պետական բարձրաստիճան պաշտոնյաներ  և հոգևոր առաջնորդներ:
Համաժողովի ընթացքում տեղի կունենան 3 լիագումար նիստեր, ինչպես նաև 4 ուղղություններով նախատեսված 16 թեմատիկ նիստեր, որոնք վերաբերում են Հայաստանի տնտեսության զարգացմանը, ՀՀ պաշտպանական քաղաքականության առանձնահատկություններին ժամանակակից մարտահրավերների պայմաններում, տարածաշրջանային մարտահրավերներին և ազգային անվտանգության օրակարգին, արտաքին քաղաքականության օրակարգին, Հայոց ցեղասպանության հետևանքների վերացմանը և հայապահպանության հիմնախնդիրներին:

Общество 10:12 18/09/2017 Армения
Немногим ранее в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна стартовала Шестая конференция Армения-Диаспора: «Взаимное доверие, единство и ответственность».
В конференции принимают участие свыше 1500 гостей из 70 стран. Состоятся 16 заседаний, участники которых обсудят темы развития экономики Армении, региональные вызовы, проблемы национальной безопасности, внешнеполитическую повестку, вопросы по устранению последствий Геноцида армян в Османской империи 1915г., проблемы сохранения армянской идентичности.
Как сообщалось ранее, на первом пленарном заседании выступят президенты Армении и Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики) – Серж Саргсян и Бако Саакян, Католикос Всех армян Гарегин II и Католикос Великого дома Киликийского Арам I.