Քաղաքական 12:43 23/09/2017 Հայաստան
ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Նյու Յորքում հանդիպել է Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղար դեսպան Թոմաս Գրեմինգերի հետ:
ԱԳՆ  մամուլի և տեղեկատվության վարչության փոխանցմամբ, շնորհավորելով Թոմաս Գրեմինգերին ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ նախարար Նալբանդյանն ընդգծել է, որ չնայած Արդբեջանի ինքնամեկուսացման քաղաքականության հետևանքով կիրառած վետոյի պատճառով Երևանում ԵԱՀԿ գրասենյակի գործունեության դադարեցմանը, Հայաստանը պատրաստ է շարունակելու երկրում ԵԱՀԿ ծրագրերի իրականացումը:
Զրուցակիցները քննարկել են ԵԱՀԿ շրջանակներում համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, կազմակերպության առջև ծառացած խնդիրների լուծման ուղիները։
Հայաստանի արտգործնախարարն ու ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարը մտքեր են փոխանակել ղարաբաղյան հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման գործընթացի առաջմղման նպատակով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների առաջարկությունների իրագործման շուրջ։

Politics 15:11 23/09/2017 Armenia
Armenia’s Foreign Minister Edward Nalbandian on 22 September held a meeting with Ambassador Thomas Greminger, Secretary General of the Organization for Security and Cooperation in Europe in New York, the ministry reported.
Congratulating Thomas Greminger on assuming the office of the OSCE Secretary General, Minister Nalbandian stressed that, despite the halting of the activities of the OSCE Yerevan Office due to the veto imposed by Azerbaijan amid its policy of self-isolation, Armenia is ready to continue the implementation of the OSCE programs in the country.
The interlocutors discussed a wide range of issues related to the cooperation within the OSCE, as well as the ways to solve problems the Organization faces.
The Foreign Minister of Armenia and the OSCE Secretary General exchanged views on the implementation of the proposals presented by the OSCE Minsk Group Co-Chair countries aimed at the advancement of the process of peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict.