Մշակույթ 12:12 10/10/2017 Հայաստան
Ամերիկացի դերասան, պրոդյուսեր, ռեժիսոր, սցենարիստ Ջոն Մալկովիչն այսօր այցելել է Ծիծեռնակաբերդ՝  հարգանքի տուրքը մատուցելու Հայոց Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: Այնուհետև նա շրջայց է կատարել Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, դիտել ցուցադրությունը:
Նախօրեին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ պատասխանելոով հարցին, թե արդյո՞ք գիտեք Հայոց ցեղասպանության մասին, նա ասաց. «Գիտեմ Ցեղասպանության մասին: Աներևակայելի է, թե մարդիկ ինչպիսի ահավոր քայլերի են ունակ»:
Նշենք, որ Ջոն Մալկովիչը Հայաստանում է Խաչատրյանի անվան միջազգային 5-րդ փառատոնի բացմանը հանդես գալու համար: Հոկտեմբերի 11-ին Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի հետ Մալկովիչը կներկայացնի հատված Էռնեստո Սաբատոյի «Հերոսների և գերեզմանների մասին» նովելից՝ 20-րդ դարի 2-րդ կեսի ամենանշանավոր կոմպոզիտորներից մեկի՝ Ալֆրեդ Շնիտկեի դաշնամուրի և նվագախմբի համար գրված կոնցերտի ուղեկցությամբ։ Որպես մենակատար հանդես կգա ճանաչված դաշնակահարուհի Անաստասիա Տերենկովան։

Общество 12:29 10/10/2017 Армения
Американский актер, продюсер, режиссер, сценарист Джон Малкович сегодня посетил мемориальный комплекс «Цицернакаберд» в Ереване, воздал дань уважения памяти невинных жертв Геноцида армян в Османской империи 1915 года.
Отметим, 11 октября в концертном зале Арама Хачатуряна будет дан старт 5-му Международному фестивалю Хачатуряна: концерт-открытие ознаменуется выступлением голливудской легенды Джона Малковича.
Джон Малкович посетил также Музей-институт Геноцида армян, посмотрел экспозицию.
На состоявшейся накануне, 9 октября, пресс-конференции в ответ на вопрос журналистов, знает ли он о Геноциде армян, Джон Малкович отметил: «Знаю о Геноциде армян. Просто невероятно, на какие страшные шаги способны люди».