Հասարակություն 12:09 20/10/2017 Աշխարհում
ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, հայազգի հայտնի դերասան և ռեժիսոր Արմեն Ջիգարխանյանի կինը՝ Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայան, ով  Ջիգարխանյանի թատրոնի տնօրենն էր, ազատվել է իր դիմումի համաձայն և պատրաստ է սկսել ամուսնալուծության գործընթացը: Ռիա նովոստիին այս մասին հայտնել է նրա ներկայացուցիչ Իրինա Մազուրը:
«Ստեղծված իրավիճակի հետ կապված, նաև այն պատճառով, որ Արմեն Բորիսովիչը շարունակում է նրան անպատվել, Վիտալինան իր դիմումի համաձայն ազատվել է թատրոնից, նաև որոշել է սկսել ամուսնալուծության գործընթաց»,- ասել է Մազուրը:
Նրա խոսքով, Ջիգարխանյանի թատրոնի նախկին տնօրենն այսօր գնում է Մոսկվայից, «որպեսզի իրեն կարգի բերի և վերականգնի այս իրավիճակի պատճառով վնասված առողջությունը»:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 10-ին 82-ամյա դերասանը տեղափոխվել էր Մոսկվայի 57-րդ քաղաքային հիվանդանոց: Հաղորդվել էր, որ նա հիվանդանոց էր տեղափոխվել առանց փաստաթղթերի, խնդրել էր իր առողջության մասին որևէ մեկին չհայտնել, այդ թվում նաև 38-ամյա կնոջը:
«Ռուսկայա գազետա»-ն հայտնել էր, որ դերասանը մտադիր է բաժանվել կնոջից:
«Ուղիղ եթեր Անդրեյ Մալախովի» հետ հաղորդման ժամանակ Ջիգարխանյանը պատմել էր, որ կինն իրեն «շատ ցավ» է պատճառել և պատրաստ չէ նրան ներել:

Общество 12:40 20/10/2017 В мире
Супруга знаменитого актера Армена Джигарханяна Виталина Цымбалюк-Романовская, занимавшая пост директора Театра под руководством Джигарханяна, уволилась оттуда по собственному желанию и готова начать бракоразводный процесс, сообщила РИА Новости ее представитель Ирина Мазур.
«В связи с создавшейся ситуацией и с тем, что Армен Борисович продолжает ее всячески позорить, Виталина уволилась из театра по собственному желанию, а также приняла решение начать бракоразводный процесс», – сказала Мазур.
По словам представителя Цымбалюк-Романовской, экс-директор театра Джигарханяна в пятницу покидает Москву, «чтобы привести себя в порядок и восстановить подорванное этой ситуацией здоровье».
В начале недели в 57-й городской больнице Москвы РИА Новости сообщили, что Джигарханян находился на лечении, его состояние оценивалось как средней тяжести. Его госпитализировали 10 октября. Отмечалось, что 82-летний артист поступил в больницу частным образом, без каких-либо документов и просил не сообщать о состоянии его здоровья никому, включая 38-летнюю супругу.
«Российская газета» сообщила, что артист намерен развестись. В программе «Прямой эфир с Андреем Малаховым» Джигарханян рассказал, что его жена причинила ему «много боли» и он не готов ее простить.