09:54 11/11/2017 Հայաստան
«Ժամանակ»-ում կարդում ենք. «Կարեն Ավագյանը կլինի ուսանողական ցույցերի առաջին զոհը։  «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի ընդունման դեմ սկսված ուսանողների դասադուլները և բողոքի ցույցերը կարող են ծանր հետևանքներ ունենալ ԱԺ պատգամավոր, երիտասարդական տարիքը  վաղուց հրաժեշտ տված, Երիտասարդական հիմնադրամի նախագահ Կարեն Ավագյանի համար։
Իշխանությունները տարեկան հարյուր միլիոնավոր դրամներ են հատկացնում այս հիմնադրամից երիտասարդությանը իրենց հսկողության տակ պահելու և կառավարելի դարձնելու համար։
Մինչդեռ ուսանողների ընդվզումը ցույց տվեց, որ Կարեն Ավագյանի և նրա հիմնադրամից աշխատավարձ ստացող մի քանի չինովնիկի ազդեցությունը հայ ուսանողության վրա զրոյական է։ Սա նշանակում է երկու բան՝ կա՛մ Կարեն Ավագյանը այս գումարները չի ծախսել ըստ նպատակի, մեղմ ասած՝ յուրացրել է, կա՛մ ուսանողները այդ հիմնադրամից օգտվել են, բայց հիմա հրաժարվում են Կարեն Ավագյանին բանի տեղ դնել»։

Пресса дня 10:54 11/11/2017 Армения
Газета «Жаманак» пишет, что Карен Авагян станет первой жертвой студенческих  акций протеста. Забастовка и акции протеста студентов против проекта закона «О военной службе и статусе военнослужащего» могут иметь тяжелые последствия для депутата парламента, давно распрощавшегося с молодостью председателя Моложенного фонда Карена Авагяна.
«Власти ежегодно предоставляют этому фонду миллионы драмов, чтобы держать под своим контролем и сделать ее управляемой молодежь.
В то время как бунт студентов показал, что влияние Карена Авагяна и получающих зарплату из его фонда нескольких чиновников на армянских студентов – нулевое. Это может означить две вещи – или Карен Авагян тратил эти деньги не по назначению, мягко говоря, присвоил, или студенты пользовались этим фондом, но сейчас отказываются считаться с Кареном Авагяном», - пишет издание.