Քաղաքական 16:28 21/11/2017 Հայաստան
Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահի տեղակալ, Հայաստանի և Բելառուսի Ազգային ժողովների միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Բոլեսլավ Պիրշտուկը և հանձնաժողովի անդամները ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Էդուարդ Շարմազանովի ուղեկցությամբ այսօր այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ՝ հյուրերը ծաղիկներ են խոնարհել անմար կրակի մոտ և լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Նրանք եղել են նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել ցուցանմուշներին, գրառում կատարել հուշամատյանում:
«Այն, ինչ տեսանք ու լսեցինք, իհարկե, չի տեղավորվում նորմալ մարդու ուղեղում և դժվար է պատկերացնել, թե ինչպես կարող էր նման բան պատահել: Ոչնչացվել են խաղաղ ու անմեղ մարդիկ, ովքեր ցանկացել են ապրել իրենց հարազատ հողում»,-ասել է Բոլեսլավ Պիրշտուկը:

Politics 16:59 21/11/2017 Armenia
The delegation of Belarusian lawmakers, the Vice President of the House of the Representatives of the National Assembly of the Republic of Belarus, the Co-Chair of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the National Assemblies of Armenia and Belarus Boleslav Pirshtuk and the Committee members among them, visited Tsitsernakaberd Memorial Complex on Tuesday accompanied by Vice President Armenian National Assembly Eduard Sharmazanov.
The guests laid flowers at eternal fire and in silence honored the memory of Holy Martyrs, the press service of the Parliament reported.
They also had been in the Armenian Genocide Museum-Institute, got acquainted with the exhibits and left a note in the Memory Book of Honourable Guests.
“What we saw and heard, of course, is not fit in the normal human brain, and it is difficult to imagine how such thing could happen. Peaceful and innocent people, who wanted to live in their native land, were annihilated,” Boleslav Pirshtuk wrote in the Memory Book.