Հասարակություն 12:26 22/11/2017 Տարածաշրջան
Թբիլիսիի Իսանիի շրջանում՝ Գաբրիել Սալոսի փողոցում, արդեն ավելի քան 15 ժամ շարունակվում է հատուկ գործողություն՝ տեղի բնակելի բազմաբնակարան շենքում թաքնված անձանց խմբին ձերբակալելու ուղղությամբ:
Ինչպես հաղորդում է Apsny.ge-ն, նշված խումբը մեղադրվում է ահաբեկիչների հետ կապ ունենալու մեջ: Առավոտյան թիվ 46 շենքում ուժեղ պայթյուն է լսվել, որից հետո բնակարաններից մեկից հաստ ծուխ է դուրս եկել:
Նախնական տվյալներով՝ երրորդ հարկի նշված բնակարանում մարդիկ են, ում փորձում է ձերբակալել հատուկ նշանակության ջոկատը: Շենքի հարևանությամբ գտնվող տարածքում գիշերվանից կենտրոնացված են հատուկջոկատայինների լրացուցիչ ուժեր:
Ողջ գիշեր շենքում լսվել են կրակոցներ և նռնակների պայթյուններ: Որոշ տեղեկությունների համաձայն՝ ահաբեկիչների հետ կապ ունենալու մեջ մեղադրվող անձինք Վրաստանի քաղաքացի չեն:
Իրավապահներն արգելափակել են մի քանի բնակելի շենքերի մուտքերը: Տեղում կենտրոնացված են նաև շտապօգնության բրիգադները: Ներկա դրությամբ հաստատված է մեկ հատուկջոկատայինի վիրավորվելու մասին տեղեկությունը: Կան տվյալներ նաև երկու մարդու վիրավորվելու մասին, սակայն այդ տեղեկությունները դեռ պաշտոնապես չեն հաստատվում:

Право 13:41 22/11/2017 Регион
Грузинские силовики задержали одного из предполагаемых террористов, которые забаррикадировались в одной из квартир жилого корпуса в Тбилиси, сообщают грузинские СМИ.
Как передает sputnik-georgia, цель спецоперации, которая проводится на проспекте монаха Габриэла Салосского №156 в Исани-Самгорском районе, – задержание двоих иностранцев, подозреваемых в связи с террористическими организациями.
Подозреваемые находятся в третьем подъезде в корпусе №9, где горят две квартиры. На месте не прекращается стрельба, периодически слышны взрывы.
«В СМИ появились сообщения о том, что подозреваемыми являются чеченцы. Один из местных жителей рассказал о том, что в доме жила семья чеченцев с ребенком из Панкисского ущелья Грузии.
С утра в зону операции контртеррористического департамента прибывает все больше спецназовцев», – пишет СМИ.