Քաղաքական 13:20 07/12/2017 Աշխարհում
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը մասնակցելու է Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգման խորհրդի (CCAF) կողմից կազմակերպվող ամենամյա ճաշին:
Ճաշը տեղի է ունենալու 2018թ.-ի հունվարի 30-ին՝ Փարիզում:
CCAF-ը միավորում է Ֆրանսիայում հայկական համայնքի խոշորագույն քաղաքական, մշակութային, կրթական, կրոնական ու սոցիալական կազմակերպություններին:
Համակարգող խորհրդի հիմնական նպատակն է համակարգել ներհամայնքային գործունեությունը, պայքարել հայոց ցեղասպանության ժխտողականության դեմ, պաշտպանել Ֆրանսիայի հայկական համայնքի շահերն ու ներկայացնել միասնական տեսակետ հանրային քաղաքականության կարևոր հարցերում:
Նշենք, որ CCAF-ի այս տարվա ամենամյա ընթրիքին մասնակցել էր այդ ժամանակ Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը:

Общество 15:04 07/12/2017 В мире
Президент Франции Эммануэль Макрон примет участие в ежегодном ужине, организуемом Координационным советом армянских организаций Франции (CCAF).
Ужин состоится 30 января 2018 года в Париже.
CCAF объединяет крупнейшие политические, культурные, образовательные, религиозные и социальные организации армянской общины Франции.
Основной целью данного органа является координация деятельности армянских организаций Франции, а также борьба за признание Геноцида армян в Османской империи 1915 г., защита интересов армянской общины и представление единой точки зрения по важнейшим вопросам публичной политики.